Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ovocem vnucované multikulturní výchovy je nárůst škodlivé oikofobie

11. 01. 2017 12:00:46
Kdo jsme? Češi, Moravané či Slováci, nebo jakási novodobá spojená a neuchopitelná masa Evropanů? A nebo nejsme vůbec „nikdo“, protože se k něčemu takovému, jako je naše národnost, sami vůbec nehlásíme a za svůj původ se stydíme?

Nedávno jsem se příležitostně zajímal o vývoj a stav národnostního složení naší republiky a z dostupných faktů Českého statistického úřadu jsem mimo jiné zjistil jednu vcelku šokující skutečnost. Tou je, že při posledním sčítání lidu v roce 2011 nově celá jedna čtvrtina respondentů (což pak i s jejich dětmi představuje cca 2,5 milionu obyvatel České republiky!) svou národnost vůbec neuvedla! Takže statisticky od roku 2001 do roku 2011 u nás takto jakoby pomyslně ubylo téměř 2,5 milionu Čechů – resp. tito lidé sice nikam neodešli, ale, na rozdíl od sčítání v roce 2001, se již vůbec ke své české národnosti nepřihlásili!

Stručné shrnutí faktů (zdroj ČSÚ – zde):

V roce 2001 bylo Česko zemí obývanou převážně (90,41 %) Čechy. Následovali Moravané (3,72 %) a Slováci (1,88 %) a zbývající obyvatele tvořila směsice velkého množství jiných národností (s převahou v pořadí – Poláci, Němci, Ukrajinci, Vietnamci, Rusové, Slezané a další). Neurčená národnost byla u 2,21 % respondentů.

V roce 2011 se podíl statisticky evidovaných Čechů snížil na 64,31 %, podíl Moravanů se zvýšil na 5,00 %, podíl Slováků se snížil na 1,41 % a zbývající národnostní menšiny (nově s převahou v pořadí Ukrajinci, Vietnamci, Poláci, Rusové, Slezané a další) tvořily 1,76 % obyvatel. Neurčená národnost byla u 25,32 % respondentů!

Z uvedených statistik je tedy zřejmé, že demografický vývoj byl u nás poměrně stabilní, ale také, že v uvedených posledních cca 10ti letech téměř jedna čtvrtina obyvatel České republiky ztratila své vlastní původní národnostní cítění, když se sama dobrovolně „přeřadila“ z původní české národnosti do skupiny lidí bez uvedení vlastní národnosti.

To je významný signál svědčící o naprosto negativním přístupu velmi velkého množství našich obyvatel k jejich vlastnímu národnostnímu cítění – „ztrátě českého povědomí“!

Proč tomu tak je?

S jistotou to říct nemůžeme. Můžeme však s poměrně vysokou pravděpodobností spekulovat o tom, proč tak obrovské množství lidí v průběhu těchto 10ti let získalo k české národnosti natolik negativní vztah, aby se k ní vůbec zdráhali byť jen přihlásit.

Domnívám se (důvodně, protože tento trend vidím a cítím všude kolem z projevu a chování zejména mladých lidí), že zejména po našem vstupu do EU tady sklízíme ovoce jakési multikulturní výchovy a jakési nové přednostní výchovy k nadnárodnímu "Evropanství", a to se souběžným odmítáním jakéhokoli národnostního cítění až s jeho ostrakizací coby nepřijatelného „náckovství“ (které dle tohoto trendu přece v současnosti nemá v naší „moderní společnosti“ co pohledávat).

Jakoby - být Čechem (Moravanem či Slovákem, apod.) bylo nějakou zpátečnickou ostudou a nežádoucí věcí! A nejen to, bohužel jsme nezřídka svědky až toho, že mladí lidé dnes u nás přímo doslova „nenávidí“ vše české a nezřídka se za své „češství“ dokonce přímo stydí a tento svůj původ zcela odvrhují.

Tímto stavem a vývojem jsem osobně dost zděšen a považuji ho za velmi špatný!

Co se to s námi stalo? Jsme již čtvrt století svobodní, máme demokracii a naše země je skutečně krásná. Máme relativně velmi vysokou vzdělanost, obrovské úspěchy vědy a techniky, naši lidé jsou velmi pracovití a schopní. Jsme srdcem Evropy a máme obrovské a skvělé tradice, historii, kulturu, umění, architekturu. Atd. atd. Máme tedy všechny předpoklady i důvody skutečně být na co hrdí a pyšní!

Proč tedy tyto věci neučíme a dostatečně nevyzdvihujeme a naše děti a mládež správně a důvodně nevedeme k jednoznačné úctě a lásce k této naší vlasti? Vždyť něco takového se vůbec nemusí vylučovat s naší účastí v Evropské unii!

Právě naopak – čím budeme sami sebevědomější, tím větší úctu a respekt v Evropě i kdekoli jinde ve světě získáme. A na druhou stranu – pokud budeme zejména v mladé generaci vychovávat většinou oikofoby nenávidící svou zemi a stydící se za svůj vlastní původ, budeme jedině sami proti sobě, protože pro příslušníky velkých evropských národů budeme vždy jen „lidmi od nikud“, kteří si navíc sami „dělají do vlastního hnízda“.

Proto si myslím, že je naprosto nezbytné co nejdříve tuto věc změnit!

Je zapotřebí začít posilovat české národní povědomí u česky mluvících obyvatel a je nanejvýš žádoucí, aby zejména nová mladá generace obyvatel České republiky (my starší tuto věc většinou až tak nepostrádáme) byla vedená k hrdosti a lásce ke své vlasti a původu. A hlavně je třeba okamžitě skoncovat se škodlivou pouze jedinou přípustnou multikulturní výchovou a lživou propagandou vedoucí jen k nárůstu oikofobie a ztrátě jakékoli národní hrdosti.

Kdo ztratí a nemá či neuznává svůj vlastní původ, ten jakoby ani nežil!

Autor: Luděk Mazurek | středa 11.1.2017 12:00 | karma článku: 35.07 | přečteno: 1277x

Další články blogera

Luděk Mazurek

Stoneův „Svět podle Putina“ – pravda nebo zinscenovaná propaganda?

Televize Prima převzala a vysílala 4 dílný dokumentární seriál "oscarového" (Četa) amerického režiséra Olivera Stonea s názvem „Svět podle Putina“. Jde o pravdu nebo o zinscenovanou proruskou propagandu? To posuďte sami.

24.6.2017 v 16:26 | Karma článku: 44.95 | Přečteno: 7596 | Diskuse

Luděk Mazurek

Evropská komise zahájila řízení směřující možná k definitivnímu rozpadu dnešní EU!

Evropská komise se dnes rozhodla, že zahájí řízení s Českou republikou, Maďarskem a Polskem za neplnění migračních kvót. Toto největší mocenské centrum EU se takto zjevně rozhodlo, že na misky vah položí utužení své centrální moci

13.6.2017 v 18:30 | Karma článku: 48.31 | Přečteno: 12535 | Diskuse

Luděk Mazurek

Islámská ideologie opět v Evropě vraždila! Jak dlouho ještě bude?

Tentokrát jsou obětí dokonce nevinné děti! Hledají se viníci. Hledají se příčiny. Vše je pod kontrolou, hlavně nehysterčit! Zřejmě „selhání jednotlivce“, jméno nejprve raději utajíme, aby nevznikly nežádoucí "nenávistné konotace".

23.5.2017 v 22:53 | Karma článku: 37.70 | Přečteno: 914 | Diskuse

Luděk Mazurek

Má nás zajímat, kdo bude novým francouzským prezidentem? Ano, dokonce musí!

My sice nového francouzského prezidenta nevolíme a ani volit nemůžeme, ale prezidentský kandidát Emmanuel Macron se netají tím, že má po svém zvolení ambice rozhodovat i o nás a že bude mít tu moc tak činit! Tedy zpozorněme!

1.5.2017 v 14:50 | Karma článku: 40.64 | Přečteno: 1723 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Martin Hatala

Marek Eben mě zklamal

Myslel jsem si o něm, jaký je to mistr v moderátorském oboru, ale i on chyboval. I tak pro mě jedničkou stále je, jen potvrdil rčení o tom, že i mistr tesař se někdy utne. Bylo to nedávno při komentování Karlovarského filmového

24.7.2017 v 14:16 | Karma článku: 18.03 | Přečteno: 1803 | Diskuse

Tomáš Flaška

Dělostřelecká příprava v Pobaltí

Pobaltské republiky od anexe Krymu děsí možnost, že by něco podobného potkalo i je. Tedy že velký ruský soused pod záminkou ochrany ruské menšiny pomocí neznámých zelených mužíků provede něco podobného.

24.7.2017 v 12:06 | Karma článku: 30.94 | Přečteno: 1173 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Na okraj teroru v Ammánu: A bude hůř ...

Zdá se, že islámský teror se přelil z Jeruzaléma a Judeje a Samaří na „Východní břeh“, tedy do jordánského Ammánu. Je to důsledek celoarabského protiizraelského podněcování.

24.7.2017 v 11:40 | Karma článku: 28.53 | Přečteno: 687 | Diskuse

Jiří Turner

Ústavní soud dal zapravdu páru gayů, zvítězil zdravý rozum nad neschopností parlamentu

Novela zákona o registrovaném partnerství se začne řešit, když je žalobou vymáháno právo jednoho z partnerů na společně vychovávané dítě. A právě absurdity s tímto spojené by novela měla řešit, ale nikomu se do toho nechce.

24.7.2017 v 10:43 | Karma článku: 12.23 | Přečteno: 780 | Diskuse

Libor Popovský

Velká Británie: Krize v souvislosti s ženskou obřízkou.

Překlad článku Soerena Kerna „UK: The Crisis of Female Genital Mutilation" pro českou verzi Gatestone Institute zpracovaný mnou a paní Helenou Kolínskou.

24.7.2017 v 9:12 | Karma článku: 23.37 | Přečteno: 723 | Diskuse
Počet článků 93 Celková karma 43.65 Průměrná čtenost 2352

Zajímám se o dění ve společnosti a mnohé věci mně připadají absurdní a nehodné 21. století. Nemám rád lživé zpravodajství a komentáře, politickou korektnost a pokrytectví a rád otevřeně nazývám věci pravými jmény.

Pod svými blogy již nadále nebudu vůbec diskutovat, nebo jen zcela výjimečně, za což se některým lidem předem omlouvám. 

(Jo, a ještě jedna věc - trolly, hulváty, sprosťáky a pašeráky v diskusích pod mými blogy opravdu nechci. Ty budu mazat bez jakéhokoli upozornění!) Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.