Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Donald Trump´s „America First“

20. 01. 2017 20:02:44
Dnes zhruba v 18.00 hodin našeho času složil nový americký prezident Donald Trump svůj slavnostní slib a nastoupil do funkce. Jde o jednu z nejzásadnějších změn na americké i celosvětové politické scéně.

Už jen tento fakt, že k nějaké změně konečně dochází, je podle mě nesmírně pozitivní!

Naprosto souhlasím s komentářem Hynka Kmoníčka, budoucího našeho velvyslance v USA, který se v tomto duchu také vyjádřil pro Studio Seznam a v této souvislosti zde mimo jiné glosoval novináři často opakovanou údajnou Trumpovu „nevyzpytatelnost“. Řekl zhruba toto:

„Trump něco oznámí a všichni začnou tvrdit, že on to stejně neudělá, protože je nevyzpytatelný. Pak tu stejnou věc Trump oznámí a potvrdí znovu a všichni začnou tvrdit, že on to neudělá, protože je to nemožné. Následně Trump skutečně udělá to, o čem opakovaně mluvil a co tvrdil, načež všichni o něm začnou tvrdit, že je nevyzpytatelný. Ale to není problém Trumpa!“

Vyslechl jsem si pak tedy také v přímém přenosu Trumpův krátký (v tomto výše uvedeném duchu samozřejmě naprosto „nevyzpytatelný“!) inaugurační projev, jehož hlavní motiv (opět zcela nevyzpytatelný, přestože je již zhruba 1 rok stále stejný) by se dal označit slovy „America First“ (Amerika je to hlavní a na prvním místě), která v něm výslovně několikrát znovu zopakoval!

A v tomto duchu v něm nový prezident USA Trump mimo jiné také výslovně zdůraznil (volně citováno), že otevření srdce k loajalitě k vlastní zemi (mínil tím samozřejmě USA, ale platí to vždy a všude jinde úplně stejně) a k vlastenectví je jedinou cestou k prosperitě a k tomu, co je v tom největším zájmu každého z nás a že každý kdekoli na světě má především své vlastní zájmy a USA jim mohou být jen příkladem hodným k následování! Proto chce ukončit dosavadní bezcílné utrácení bilionů dolarů všude ve světě, aniž by to bylo v zájmů samotných Američanů.

Pokud pak jde o politiky, kteří jen mluví a nekonají, podle Trumpa čas jejich prázdných řečí skončil (zjevná narážka na 8 let trvající období prezidenta Obamy) a je třeba namísto toho začít konat. Závěrem pak Trump zdůraznil, že chce, aby USA opět byly hrdou, bohatou a bezpečnou zemí. Zemí s nejvyspělejší technologií, zemí dobývající a odkrývající tajemství vesmírů.

Někteří se budou nad tímto projevem možná ušklíbat, kritizovat ho a tvrdit, že byl určen americkým voličům a že Trump vlastně neřekl nic jiného, než plané sliby a jen to, co každý chtěl slyšet a za co si stejně „nic nekoupí“. Podle mě však v tomto projevu bylo naopak obsaženo hodně.

Pro mě byl tento projev především jasným signálem naděje, že se do světové politiky vrací duch zdravého rozumu a končí pokrytectví a lži politické korektnosti. Že ten, kdo chce něco dokázat a mít se líp, se bude muset o to především sám přičinit! Že USA postupně opustí falešný vývoz demokracie pomocí násilí a vměšování do záležitostí cizích zemí. Že se USA postupně opět stanou pouhým vzorem a nikoli diktátorem ostatním lidem na celém světě. Že dosavadní světoví politici zajímající se jen a pouze o udržení jejich postavení a moci budou muset odejít. Že rakovina neomarxismu zaplavujícího země Západních demokracií bude překonána. Že opět budeme moci začít obdivovat a vážit si úspěchů vědy a techniky, vzdělanosti, dobývání vesmíru a být hrdí na to, že dokážeme nevídané věci, které nás posunou zase dál.

To vše namísto dosavadních lží politické korektnosti a falešné humanity, která beztak s matematickou jistotou nemůže zabezpečit stejný blahobyt všem lidem na celém světě a která vede jen k všeobecnému úpadku.

A za tu naději změny patří Donaldu Trumpovi díky! Kéž by se stala realitou!

Autor: Luděk Mazurek | pátek 20.1.2017 20:02 | karma článku: 38.47 | přečteno: 1278x

Další články blogera

Luděk Mazurek

Znásilnění 16leté dívky afghánskými běženci v Německu. U nás nepřipusťme za žádnou cenu!

Je opravdu tak těžké splnit ten nejzákladnější požadavek, jaký mohu občané mít vůči státu, ve kterém žijí a na který ve svých daních odvádějí své peníze, kterým je požadavek zabezpečení elementární bezpečnosti?!

17.9.2017 v 19:18 | Karma článku: 41.64 | Přečteno: 1790 | Diskuse

Luděk Mazurek

Eurokomunismus s ódou na radost 21. století!

Filozofie komunismu je obsažena v jeho základní myšlence: „Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb“. Současná nová Eurounijní filozofie Eurokomunismu 21. století z ní zjevně vychází a ještě navíc ji upřesňuje.

2.9.2017 v 19:28 | Karma článku: 31.79 | Přečteno: 614 | Diskuse

Luděk Mazurek

Papež František upřednostnil zájmy uprchlíků před bezpečím a životy domácích lidí!

Dnešní poselství Papeže Františka, ve kterém povyšuje zájmy uprchlíků nad národní bezpečnost a hájí údajné „právo“ kohokoli vstupovat do jakékoli země, která má mít povinnost se pak o něj postarat, je skutečně nevídané a šokující.

22.8.2017 v 21:06 | Karma článku: 42.74 | Přečteno: 2509 | Diskuse

Luděk Mazurek

Integrace po muslimsku!?

Tzv. „integrace“ muslimských imigrantů už v zemích EU spolkla miliardy a miliardy Euro. A výsledek? Jediné, co se spolehlivě podařilo do Evropy importovat a „integrovat“ je přetrvávající islámský vražedný terorismus a izolovanost.

18.8.2017 v 18:09 | Karma článku: 36.09 | Přečteno: 1284 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Richard Siemko

Islámský terorismus

Pokud nelhal překlad projevu prezidenta Trumana v OSN, neváhal vyslovit to, co je leckde mediálně nepřípustné. Jednoznačně označil teroristy, kteří své masové vraždy páchají se zvoláním Alláhu Akbar, jako Islámský terorismus.

19.9.2017 v 18:59 | Karma článku: 17.17 | Přečteno: 338 | Diskuse

Kateřina Kostrůnková

Pustošená Amerika hlásí desítky mrtvých, Jižní Asie přes 2100 obětí. Nevyváženost médií.

Hurikány v Americe ukazují nejen sílu přírody, ale především sílu médií. Všechna pozornost je obrácena k západu. O silném monzunu a jeho obětech v jižní Asii se však téměř neinformuje.

19.9.2017 v 18:48 | Karma článku: 13.01 | Přečteno: 231 | Diskuse

Karel Trčálek

Komu je určena propaganda synka z Poruby?

Podle pamětníků býval prý synek z Poruby celkem vtipným pozorovatelem života. On sám nejlíp ví, proč se dal na propagandu, poněkud směšnou ve své předstírané nevážnosti

19.9.2017 v 18:42 | Karma článku: 11.86 | Přečteno: 495 | Diskuse

Tomáš Gayer

Jasné známky diskriminace

Klíčová slova tohoto miniblogu: kauza, nésti, známka, jasný, diskriminace, střelná zbraň, pouhý, záminka, nepřijetí, škola.

19.9.2017 v 18:15 | Karma článku: 19.56 | Přečteno: 384 | Diskuse

Markéta Kabourková

Umění sportu

Umění a sport nás provází od nepaměti a jdou společně ruku v ruce na celém světě. Nejen estetická, ale rovněž etická kultura spojují umění se sportem.

19.9.2017 v 18:08 | Karma článku: 20.24 | Přečteno: 101 | Diskuse
Počet článků 99 Celková karma 40.08 Průměrná čtenost 2330

Zajímám se o dění ve společnosti a mnohé věci mně připadají absurdní a nehodné 21. století. Nemám rád lživé zpravodajství a komentáře, politickou korektnost a pokrytectví a rád otevřeně nazývám věci pravými jmény.

Pod svými blogy již nadále nebudu vůbec diskutovat, nebo jen zcela výjimečně, za což se některým lidem předem omlouvám. 

(Jo, a ještě jedna věc - trolly, hulváty, sprosťáky a pašeráky v diskusích pod mými blogy opravdu nechci. Ty budu mazat bez jakéhokoli upozornění!) Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.