Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pohádka o příliš hodném a laskavém hospodáři 2

24. 02. 2017 13:27:09
Bylo, nebylo. V krásném starobylém domě žil jednou jeden dobrý, laskavý a pracovitý hospodář se svou rodinou, kterému se zželelo rozedraných žebráků přežívajících o bídě a hladu venku na ulici a veřejně rozhlásil, že pohostí .....

...... každého, kdo k němu do domu přijde!

Jakmile se venkovní žebráci toto dozvěděli, hodně z nich hned zanechalo mezi nimi probíhajících každodenních půtek, pranic a lumpačin a houfně a nezadržitelně se rozběhli do hospodářova domu. Vyrazili přitom jeho přední i zadní dveře a protože jich bylo opravdu hodně, někteří začali lézt dovnitř i okny a na několika místech dokonce začali bourat venkovní zdi. Ti, kteří se zatím dovnitř nedostali (a zdaleka mezi nimi nebyli jen samí žebráci, ale i ti, kteří se za ně pouze vydávali), vytvořili pak kolem hospodářova domu několik hromadných táborů v naději, že se přece jen dočkají a dostanou se také dovnitř. Byli přesvědčení, že na něco takového přece mají právo!

Hospodář z toho sice byl trochu nešťastný, protože něco takového vůbec nečekal, ale protože to byl srdcem i duší „dobrák od kosti“ a sám byl bohatý a měl se velice dobře, tak jim to všechno odpustil a pro každého hned uvnitř svého domu připravil ubytování a velkou hostinu! Spokojenost hospodáře nad sebou samým neznala mezí, protože měl pocit, že udělal tu nejlepší správnou a bohulibou věc! Jen jeho žena a dcery byly z toho trochu zaražené. Ale to se poddá, říkal si hospodář, a určitě časem i ony poznají, jak vypadá opravdová lidská vděčnost!

Ale vše neprobíhalo tak úplně k všeobecné spokojenosti. Noví hospodářovi „hosté“ brzy začali být velmi nespokojení!

Jídlo, které jim hospodář nechal předložit se jim nelíbilo a odmítali ho jíst! Byli totiž zvyklí na úplně jiné a požadovali, aby jejich potřeby a nároky hospodář respektoval. Hospodář tedy musel úplně změnit jídelníček celého domu.

Mnohým se pak nelíbilo ani ubytování, které jim hospodář připravil a začali požadovat, aby měli úplně stejné vybavení ložnic, jako má sám hospodář a jeho žena a děti! Marné bylo hospodářovo vysvětlování, že tolik pokojů ani postelí pro všechny opravdu dům nemá. Někteří hospodáři dokonce otevřeně řekli a navrhovali, že pokud se mu to nelíbí, měl by se z domu sám odstěhovat a potřebné místo tím uvolnit!

Jakmile se hospodářovi pozvaní „hosté“ najedli a ubytovali, začali se veskrze nudit. Pracovat se jim vůbec nechtělo (proč taky) a sám hospodář po nich žádnou práci raději ani nechtěl, když viděl, že stejně nic neumějí. Začali tedy po hospodáři požadovat nějakou každodenní zábavu a také peníze. Co měl nebohý hospodář dělat, vždyť to byli jeho hosté, které si sám pozval a o které tedy byl proto povinen se postarat! Poskytl jim tedy zdarma k dispozici rodinný bazén, hernu, bar a veškeré domovní vybavení a každému přidělil pravidelné kapesné.

Ani tím to ale neskončilo. Některým „hostům“ padla do oka hospodářova žena a jeho dcery a začali je hromadně obtěžovat! Požadovali, že se všechny ženy v domě musí povinně zahalovat, jinak že za sebe neručí! Hospodáři se to sice moc nelíbilo, ale bylo mu řečeno, že něco takového je zcela normální, žádoucí a běžné a ať si proto začne raději na to zvykat! Co na to říká samotná manželka a dcery, to už nikoho nezajímalo.

A tak šel den za dnem, až se stalo, že se hospodářův původní krásný starobylý dům, který byl dříve pracně a s láskou budován a zvelebován desítky let a předáván v celé jeho původní kráse „z otce na syna“, se během několika málo dní změnil k nepoznání! Stala se z něho doslova neobyvatelná ruina!

A z hospodáře samotného i jeho manželky a dětí se velmi rychle stali také úplně stejní žebráci, jako byli ti, které si ještě nedávno hospodář pozval k pohoštění.

A co dál? Zazvonil zvonec a této pohádky je konec? Ještě není - zatím na to, co ještě bude, všichni teprve čekáme ......

(A jaké je z toho poučení, milé děti? Mohli bychom jich tady uvést hodně a určitě na mnohé přijdete i samy. Například jedno z nich je velmi jednoduché a jasné:)

"Cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly!"

__________________________________________

(Poznámka autora - jedná se o zkrácenou verzi stejnojmenné pohádky č. 2. Původní plná obrázková verze porušovala kodex blogera a byla proto přesunuta do mých osobních blogů)

Autor: Luděk Mazurek | pátek 24.2.2017 13:27 | karma článku: 34.66 | přečteno: 922x

Další články blogera

Luděk Mazurek

Znásilnění 16leté dívky afghánskými běženci v Německu. U nás nepřipusťme za žádnou cenu!

Je opravdu tak těžké splnit ten nejzákladnější požadavek, jaký mohu občané mít vůči státu, ve kterém žijí a na který ve svých daních odvádějí své peníze, kterým je požadavek zabezpečení elementární bezpečnosti?!

17.9.2017 v 19:18 | Karma článku: 41.64 | Přečteno: 1790 | Diskuse

Luděk Mazurek

Eurokomunismus s ódou na radost 21. století!

Filozofie komunismu je obsažena v jeho základní myšlence: „Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb“. Současná nová Eurounijní filozofie Eurokomunismu 21. století z ní zjevně vychází a ještě navíc ji upřesňuje.

2.9.2017 v 19:28 | Karma článku: 31.79 | Přečteno: 614 | Diskuse

Luděk Mazurek

Papež František upřednostnil zájmy uprchlíků před bezpečím a životy domácích lidí!

Dnešní poselství Papeže Františka, ve kterém povyšuje zájmy uprchlíků nad národní bezpečnost a hájí údajné „právo“ kohokoli vstupovat do jakékoli země, která má mít povinnost se pak o něj postarat, je skutečně nevídané a šokující.

22.8.2017 v 21:06 | Karma článku: 42.74 | Přečteno: 2509 | Diskuse

Luděk Mazurek

Integrace po muslimsku!?

Tzv. „integrace“ muslimských imigrantů už v zemích EU spolkla miliardy a miliardy Euro. A výsledek? Jediné, co se spolehlivě podařilo do Evropy importovat a „integrovat“ je přetrvávající islámský vražedný terorismus a izolovanost.

18.8.2017 v 18:09 | Karma článku: 36.09 | Přečteno: 1284 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Richard Siemko

Islámský terorismus

Pokud nelhal překlad projevu prezidenta Trumana v OSN, neváhal vyslovit to, co je leckde mediálně nepřípustné. Jednoznačně označil teroristy, kteří své masové vraždy páchají se zvoláním Alláhu Akbar, jako Islámský terorismus.

19.9.2017 v 18:59 | Karma článku: 17.17 | Přečteno: 338 | Diskuse

Kateřina Kostrůnková

Pustošená Amerika hlásí desítky mrtvých, Jižní Asie přes 2100 obětí. Nevyváženost médií.

Hurikány v Americe ukazují nejen sílu přírody, ale především sílu médií. Všechna pozornost je obrácena k západu. O silném monzunu a jeho obětech v jižní Asii se však téměř neinformuje.

19.9.2017 v 18:48 | Karma článku: 13.01 | Přečteno: 231 | Diskuse

Karel Trčálek

Komu je určena propaganda synka z Poruby?

Podle pamětníků býval prý synek z Poruby celkem vtipným pozorovatelem života. On sám nejlíp ví, proč se dal na propagandu, poněkud směšnou ve své předstírané nevážnosti

19.9.2017 v 18:42 | Karma článku: 11.86 | Přečteno: 495 | Diskuse

Tomáš Gayer

Jasné známky diskriminace

Klíčová slova tohoto miniblogu: kauza, nésti, známka, jasný, diskriminace, střelná zbraň, pouhý, záminka, nepřijetí, škola.

19.9.2017 v 18:15 | Karma článku: 19.36 | Přečteno: 384 | Diskuse

Markéta Kabourková

Umění sportu

Umění a sport nás provází od nepaměti a jdou společně ruku v ruce na celém světě. Nejen estetická, ale rovněž etická kultura spojují umění se sportem.

19.9.2017 v 18:08 | Karma článku: 19.74 | Přečteno: 101 | Diskuse
Počet článků 99 Celková karma 40.08 Průměrná čtenost 2330

Zajímám se o dění ve společnosti a mnohé věci mně připadají absurdní a nehodné 21. století. Nemám rád lživé zpravodajství a komentáře, politickou korektnost a pokrytectví a rád otevřeně nazývám věci pravými jmény.

Pod svými blogy již nadále nebudu vůbec diskutovat, nebo jen zcela výjimečně, za což se některým lidem předem omlouvám. 

(Jo, a ještě jedna věc - trolly, hulváty, sprosťáky a pašeráky v diskusích pod mými blogy opravdu nechci. Ty budu mazat bez jakéhokoli upozornění!) Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.