Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Římské prohlášení 25.3.2017 – cár papíru plný lží a nesmyslů!

25. 03. 2017 15:47:11
Může papír sepsaný a podepsaný několika mocnými jedinci změnit skutečnou realitu? Může začít voda téct do kopce? Stále ještě platí, že poručíme větru dešti? Něčemu takovému mohou věřit a radovat se snad jen blázni!

Prohlášení vedoucích představitelů 27 členských států a Evropské rady, Evropského parlamentu a Evropské komise (Římské prohlášení) mně s mrazením v zádech naléhavě připomnělo někdejší jednotné texty usnesení ústředních výborů komunistických stran, smělé plány na budování tzv. „rozvinuté socialistické společnosti“, vytyčení směrnic lepších zítřků a následné radostné výkřiky vybraných mladých komsomolců těšících se na očekávaný komunistický ráj na Zemi. Kdo tehdy nebyl náležitě nadšený, ten se stal doslova vyvrhelem společnosti. Co na tom, že realita byla úplně jiná, než ta kterou popisovaly stranické teze, pokud se něco nedařilo, viník se vždycky našel – imperialismus, nejrůznější zrádci a záškodníci a USA.

Jak moc se to všechno dnes liší? Že srovnávám nesrovnatelné? Skutečně?

Tak se na to dnešní Římské prohlášení podívejme (vybrané citace z jeho obsahu s mým komentářem):

„My, vedoucí představitelé 27 členských států a orgánů EU, jsme hrdi na úspěchy Evropské unie: budování evropské jednoty je odvážným a prozíravým počinem ....Vytvořili jsme jedinečnou Unii se společnými orgány a pevnými hodnotami, společenství míru, svobody, demokracie, lidských práv a právního státu, .... Dnes jsme jednotní a silnější: stovky milionů lidí napříč Evropou využívají výhod plynoucích z toho, že žijí v rozšířené Unii ....“

To jsou jen prázdná slova ničím nepodložené samochvály. Žádná evropská jednota ve skutečnosti neexistuje a v mnoha věcech ani spravedlivě existovat nemůže. Může být pouze nadiktovaná. Naopak prokazatelně existují obrovské názorové, politické, sociální, kulturní i ekonomické rozdíly mezi evropskými zeměmi, které jsou často zcela ignorovány diktátem mocných a mocnějších.

„Evropská unie je vystavena nebývalým globálním, ale i domácím výzvám: regionální konflikty, terorismus, sílící migrační tlaky, protekcionismus a sociální a ekonomické nerovnosti.“

Jak je to možné? Kdo do spojené Evropy zavlekl terorismus a kdo způsobil migrační tlaky? Kdo způsobil, že se dnes na našich evropských ulicích a městech masově vraždí, znásilňuje a ničí? Kdo zapříčinil a dlouhodobě neřešil sociální ekonomickou nerovnost občanů zemí Evropy? Kdo dnes naopak neuvěřitelným způsobem upřednostňuje zcela cizí zájmy a lidi před zájmy domácích občanů?

Nebyli to právě současní neschopní lídři EU, kteří dnes sami zcela odtržení od skutečné reality tyto věci pokrytecky nazývají „výzvami“?! Co dělali až doposud?

„Evropskou unii učiníme silnější a odolnější prostřednictvím ještě větší jednoty .... Jednota je nezbytností i naší svobodnou volbou .... Naše Unie je jednotná a nerozdělitelná.“

To je naprosto neuvěřitelná a ničím nepodložená lež! Jednota není ničím jiným, než totalitním diktátem, kdy se žádné jiné názory a jednání nepřipouští. Naprostou jednotu demokracie vůbec ani vůbec nezná! Taková nařízená a opěvovaná údajná "jednota" není žádnou svobodnou volbou obyvatel evropských zemí. Těch se nikdo nikdy vůbec neptal, zda chtějí žít pod nějakým jednotným centrálním diktátem. Nerozdělitelnost EU je pak naprosto totalitním požadavkem, který nemá se svobodou a demokracií vůbec nic společného!

„V nadcházejících deseti letech chceme Unii, která je bezpečná a dobře chráněná, prosperující, konkurenceschopná, udržitelná a sociálně odpovědná .... Chceme Unii, která občanům skýtá nové příležitosti ke kulturnímu a společenskému rozvoji a hospodářskému růstu.“

Toto je vyloženě komunistický desetiletý plán a „chtění“ na papíře! Chtít může kdo chce co chce. Realita je ale taková, že EU bezpečná není, dobře chráněná už vůbec ne (co tady uplynulých 10 let její vůdci vlastně dělali?), tvrdit, že je či bude jako celek sociálně odpovědná je ve světle současného stavu s vyživováním milionů nezaměstnatelných imigrantů na úkor domácích obyvatel Evropy naprostým výsměchem a ubohým pokrytectvím a ty údajné nové kulturní a společenské příležitosti si mohou raději nechat od cesty! Protože dnes je na pořadu dne především ochrana těch posledních zbytků původní skutečně kulturní Evropy vybudované našimi předky, které nám ještě zbyly a nebyly zničeny!

„V tomto čase změn a s ohledem na obavy našich občanů se zavazujeme k naplňování Římské agendy a k práci na dosažení těchto cílů:

  1. Bezpečná a chráněná Evropa
  2. Prosperující a dlouhodobě životaschopná Evropa
  3. Sociální Evropa
  4. Silnější Evropa ve světě“

Obsah těchto jakýchsi pouhých proklamací a "krásných přání" si na tom papíře každý může přečíst sám. Byl platný před 100 lety, je platný dnes a stejně tak bude platný a žádoucí i za 100 let (pokud bude ještě Evropa vůbec existovat).

Dočtete se samá bezobsažná tvrzení zabalená do slovíček, jako např. - „Chceme Unii, která prosazuje (poznámka - jakási vyjmenovaná "dobra"), bojuje proti nešvarům, sbližuje, zohledňuje, bere v potaz, je odpovědná, udržitelná, bezpečná, odhodlaná, připravená, nápomocná .....“ Neuvěřitelné! To jsem si nevymyslel, to jsou fakt slovíčka obsažená v těch „cílech“. Ovšem konkrétního – nic!

Vážení politici a vůdci - co tak namísto těchto prázdných keců – vyvodit osobní důsledky z toho současného Mega-Euro-Průšvihu, který máte na svědomí - a odejít?!

„Zavazujeme se naslouchat obavám vyjadřovaným našimi občany a reagovat na ně .... Chceme, aby Unie v různých otázkách postupovala úměrně jejich velikosti a významu – u otázek velkých razantně, u otázek malých naopak zdrženlivě.“

Ano, i za komunismu totalitní vůdci postupovali od nesmělých úspěchů (zdrženlivě) ke smělým neúspěchům (razantně)! Závazek údajného „naslouchání obavám vyjadřovaným občany zemí EU“ je vyloženě směšným slovíčkařením. Nic takového se tady nedělo, neděje a dít ani nebude! Právě toto samotné Římské prohlášení, od reality a od přání občanů zemí EU (které zajímají činy a nikoli prázdná a falešná slova) naprosto odtržených představitelů EU, je toho důkazem!

____________________________________________

Ve svém minulém blogu jsem psal o svých obavách z toho, zda pro naše děti připravujeme lepší svět. Na základě tohoto dnešního Římského prohlášení mocných, jehož jediným skutečným účelem a obsahem je upevnění jejich vlastní moci a svázání celé Evropy do řetězů nové totality, nabývám téměř jistotu, že tomu tak není a že Evropu (a hlavně naše děti, které samy doposud totalitu nepoznaly) nečeká vůbec nic hezkého!

Autor: Luděk Mazurek | sobota 25.3.2017 15:47 | karma článku: 46.20 | přečteno: 4484x

Další články blogera

Luděk Mazurek

Stoneův „Svět podle Putina“ – pravda nebo zinscenovaná propaganda?

Televize Prima převzala a vysílala 4 dílný dokumentární seriál "oscarového" (Četa) amerického režiséra Olivera Stonea s názvem „Svět podle Putina“. Jde o pravdu nebo o zinscenovanou proruskou propagandu? To posuďte sami.

24.6.2017 v 16:26 | Karma článku: 44.95 | Přečteno: 7596 | Diskuse

Luděk Mazurek

Evropská komise zahájila řízení směřující možná k definitivnímu rozpadu dnešní EU!

Evropská komise se dnes rozhodla, že zahájí řízení s Českou republikou, Maďarskem a Polskem za neplnění migračních kvót. Toto největší mocenské centrum EU se takto zjevně rozhodlo, že na misky vah položí utužení své centrální moci

13.6.2017 v 18:30 | Karma článku: 48.31 | Přečteno: 12535 | Diskuse

Luděk Mazurek

Islámská ideologie opět v Evropě vraždila! Jak dlouho ještě bude?

Tentokrát jsou obětí dokonce nevinné děti! Hledají se viníci. Hledají se příčiny. Vše je pod kontrolou, hlavně nehysterčit! Zřejmě „selhání jednotlivce“, jméno nejprve raději utajíme, aby nevznikly nežádoucí "nenávistné konotace".

23.5.2017 v 22:53 | Karma článku: 37.70 | Přečteno: 914 | Diskuse

Luděk Mazurek

Má nás zajímat, kdo bude novým francouzským prezidentem? Ano, dokonce musí!

My sice nového francouzského prezidenta nevolíme a ani volit nemůžeme, ale prezidentský kandidát Emmanuel Macron se netají tím, že má po svém zvolení ambice rozhodovat i o nás a že bude mít tu moc tak činit! Tedy zpozorněme!

1.5.2017 v 14:50 | Karma článku: 40.64 | Přečteno: 1723 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Martin Hatala

Marek Eben mě zklamal

Myslel jsem si o něm, jaký je to mistr v moderátorském oboru, ale i on chyboval. I tak pro mě jedničkou stále je, jen potvrdil rčení o tom, že i mistr tesař se někdy utne. Bylo to nedávno při komentování Karlovarského filmového

24.7.2017 v 14:16 | Karma článku: 18.03 | Přečteno: 1803 | Diskuse

Tomáš Flaška

Dělostřelecká příprava v Pobaltí

Pobaltské republiky od anexe Krymu děsí možnost, že by něco podobného potkalo i je. Tedy že velký ruský soused pod záminkou ochrany ruské menšiny pomocí neznámých zelených mužíků provede něco podobného.

24.7.2017 v 12:06 | Karma článku: 30.94 | Přečteno: 1173 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Na okraj teroru v Ammánu: A bude hůř ...

Zdá se, že islámský teror se přelil z Jeruzaléma a Judeje a Samaří na „Východní břeh“, tedy do jordánského Ammánu. Je to důsledek celoarabského protiizraelského podněcování.

24.7.2017 v 11:40 | Karma článku: 28.53 | Přečteno: 687 | Diskuse

Jiří Turner

Ústavní soud dal zapravdu páru gayů, zvítězil zdravý rozum nad neschopností parlamentu

Novela zákona o registrovaném partnerství se začne řešit, když je žalobou vymáháno právo jednoho z partnerů na společně vychovávané dítě. A právě absurdity s tímto spojené by novela měla řešit, ale nikomu se do toho nechce.

24.7.2017 v 10:43 | Karma článku: 12.23 | Přečteno: 780 | Diskuse

Libor Popovský

Velká Británie: Krize v souvislosti s ženskou obřízkou.

Překlad článku Soerena Kerna „UK: The Crisis of Female Genital Mutilation" pro českou verzi Gatestone Institute zpracovaný mnou a paní Helenou Kolínskou.

24.7.2017 v 9:12 | Karma článku: 23.37 | Přečteno: 723 | Diskuse
Počet článků 93 Celková karma 43.65 Průměrná čtenost 2352

Zajímám se o dění ve společnosti a mnohé věci mně připadají absurdní a nehodné 21. století. Nemám rád lživé zpravodajství a komentáře, politickou korektnost a pokrytectví a rád otevřeně nazývám věci pravými jmény.

Pod svými blogy již nadále nebudu vůbec diskutovat, nebo jen zcela výjimečně, za což se některým lidem předem omlouvám. 

(Jo, a ještě jedna věc - trolly, hulváty, sprosťáky a pašeráky v diskusích pod mými blogy opravdu nechci. Ty budu mazat bez jakéhokoli upozornění!) Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.