Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Má nás zajímat, kdo bude novým francouzským prezidentem? Ano, dokonce musí!

1. 05. 2017 14:50:43
My sice nového francouzského prezidenta nevolíme a ani volit nemůžeme, ale prezidentský kandidát Emmanuel Macron se netají tím, že má po svém zvolení ambice rozhodovat i o nás a že bude mít tu moc tak činit! Tedy zpozorněme!

Výsledek této prezidentské volby nás proto musí hodně zajímat!

V krátkém blogu nelze popsat všechny aspekty či argumenty týkající se volby nového francouzského prezidenta a už vůbec není možné popsat všechny možné konsekvence a dopady takové volby. Můžeme tady týden před vlastní volbou jen spekulovat a z našeho pohledu krátce názorově shrnout ty nejmarkantnější rozdíly a věci, které tuto volbu doprovázejí:

Pan Emmanuel Macron je stavěn do role jakéhosi „proevropského“ státníka, který chce zabránit jakýmkoli nežádoucím separatistickým tendencím v EU a zavést nekompromisní poslušnost všech členských států EU, např. ve věcech plnění migračních kvót a ve věcech plnění všech centrálních pravidel EU. Včetně zavedení tvrdých sankcí vůči zemím, které nebudou chtít poslouchat (zdroj - zde).

Pan Macron tím dal jasně najevo, že se chce pasovat do role jednoho z hlavních celoevropských vůdců a obnovit tím vůdčí úlohu Francie v celé Evropě, což je zejména po Brexitu, kterým velikášským Francouzům ubyl jeden historický názorový i mocenský protivník, ambice, na kterou mohou jeho francouzští voliči slyšet (mimochodem – v tom se mohou pan Macron i jeho voliči velmi mýlit, protože k tomu je tady především Německo). Z našeho pohledu bychom však tyto vyloženě totalitní tendence zaznívající z úst favorita prezidentské volby neměli nechat bez povšimnutí. Jsou velmi varovné!

Přesto (nebo možná že právě proto) je pan Emmanuel Macron tak podporován současnými lídry EU, jako např. Pí. Merkelovou, Pí. Mohgeriniovou, panem Junckerem a dalšími (zdroj - zde). Je velmi příznačné, že zrovna těmi, kteří v současné době třímají v EU veškerou moc a kteří si ji chtějí za každou cenu udržet. Volba pana Macrona jim k tomu má očividně dopomoct! Proto tvrdím, že pan Macron ve skutečnosti není „proevropským“, ale „prototalitním“ kandidátem na francouzského prezidenta.

Jeho soupeřkou a názorovým protipólem je Pí. Marine Le Pen. Ta je naopak stavěna do role jakési „protievropské“ extrémistky, francouzské separatisky a krajně pravicové nacionalistky. Netají se tím, že společnou evropskou měnu Euro považuje za škodlivou, že současná podoba EU má obrovský demokratický deficit, že nelze vyloučit odchod Francie z takové EU, že současná proimigrantská politika EU je zničující a nepřijatelná a že nelze tolerovat jakoukoli destrukci francouzské a evropské kultury a demokratických hodnost vlivem muslimské invaze ilegálních imigrantů.

Paní Le Pen dává jasně najevo, že si celoevropskou spolupráci představuje nikoli jako nějakou tuhou centrálně řízenou totalitu, ale jako dobrovolnou mezinárodní spolupráci na základě vzájemně prospěšných věcí a smluv mezi suverénními státy Evropy. Nikomu nechce nic předepisovat ani vnucovat a co je podle ní dobré pro Francii, to je dobré i pro celou Evropu. Její ambicí je především učinit samotnou Francii opět bezpečnou, demokratickou a krásnou a až poté budovat nějaký společný „celoevropský dům“.

To je samozřejmě „noční můrou“ pro mnohé současné evropské lídry, kteří v něčem takovém spatřují ohrožení jejich vlastní moci a postavení, a proto Pí. Le Pen nemohou přijít na jméno a mobilizují proti ní doslova kampaň celoevropského mediálního odporu a dehonestujících odsudků všeho druhu. Proto tvrdím, že paní Le Pen ve skutečnosti není „protievropskou“, ale naopak „protitotalitní“ kandidátkou na francouzskou prezidentku.

Za necelý týden se tedy bude ve Francii rozhodovat, který z těchto dvou kandidátu bude v příštích letech novým prezidentem Francie. Současně tím takto francouzští voliči dají najevo (a svým způsobem i rozhodnou), kterou z těchto naprosto rozdílných představ a idejí upřednostňují a která z nich bude mít další rozhodující celoevropské konsekvence.

Opět se takto bude zase jednou v dějinách svým způsobem rozhodovat i „o nás bez nás“, protože jenom a pouze francouzští voliči budou takto potažmo rozhodovat i o tom, zda v nejbližší budoucnosti budou Česká republika, Polsko, Maďarsko či Slovensko trestány za to, že odmítají plnění nesmyslných, nereálných a ryze totalitních imigrantských kvót, nebo sankcionovány za jakoukoli jinou centrálně nařízenou „neposlušnost“ vůči mocným lídrům celé EU. Ve Francii se bude takto rozhodovat mimo jiné také o tom, zda bude pokračováno v trendu zániku národních státu a vzniku jednoho celoevropského centrálně řízeného „superstátu“, ve kterém pak bude mít původní Francie (jak doufá pan Macron) jedno z rozhodujících slov. Bude se potažmo rozhodovat i o tom, zda bude pokračovat obrovský příliv muslimských imigrantů do celé EU a o celé řadě dalších věcí majících zásadní vliv na naši budoucnost.

Přál bych si, aby Francouzi v sobě našli dostatek rozumu a odvahy k té správné volbě!

Autor: Luděk Mazurek | pondělí 1.5.2017 14:50 | karma článku: 40.73 | přečteno: 1723x

Další články blogera

Luděk Mazurek

Znásilnění 16leté dívky afghánskými běženci v Německu. U nás nepřipusťme za žádnou cenu!

Je opravdu tak těžké splnit ten nejzákladnější požadavek, jaký mohu občané mít vůči státu, ve kterém žijí a na který ve svých daních odvádějí své peníze, kterým je požadavek zabezpečení elementární bezpečnosti?!

17.9.2017 v 19:18 | Karma článku: 41.64 | Přečteno: 1790 | Diskuse

Luděk Mazurek

Eurokomunismus s ódou na radost 21. století!

Filozofie komunismu je obsažena v jeho základní myšlence: „Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb“. Současná nová Eurounijní filozofie Eurokomunismu 21. století z ní zjevně vychází a ještě navíc ji upřesňuje.

2.9.2017 v 19:28 | Karma článku: 31.79 | Přečteno: 614 | Diskuse

Luděk Mazurek

Papež František upřednostnil zájmy uprchlíků před bezpečím a životy domácích lidí!

Dnešní poselství Papeže Františka, ve kterém povyšuje zájmy uprchlíků nad národní bezpečnost a hájí údajné „právo“ kohokoli vstupovat do jakékoli země, která má mít povinnost se pak o něj postarat, je skutečně nevídané a šokující.

22.8.2017 v 21:06 | Karma článku: 42.74 | Přečteno: 2509 | Diskuse

Luděk Mazurek

Integrace po muslimsku!?

Tzv. „integrace“ muslimských imigrantů už v zemích EU spolkla miliardy a miliardy Euro. A výsledek? Jediné, co se spolehlivě podařilo do Evropy importovat a „integrovat“ je přetrvávající islámský vražedný terorismus a izolovanost.

18.8.2017 v 18:09 | Karma článku: 36.09 | Přečteno: 1284 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Richard Siemko

Islámský terorismus

Pokud nelhal překlad projevu prezidenta Trumana v OSN, neváhal vyslovit to, co je leckde mediálně nepřípustné. Jednoznačně označil teroristy, kteří své masové vraždy páchají se zvoláním Alláhu Akbar, jako Islámský terorismus.

19.9.2017 v 18:59 | Karma článku: 17.17 | Přečteno: 338 | Diskuse

Kateřina Kostrůnková

Pustošená Amerika hlásí desítky mrtvých, Jižní Asie přes 2100 obětí. Nevyváženost médií.

Hurikány v Americe ukazují nejen sílu přírody, ale především sílu médií. Všechna pozornost je obrácena k západu. O silném monzunu a jeho obětech v jižní Asii se však téměř neinformuje.

19.9.2017 v 18:48 | Karma článku: 13.01 | Přečteno: 231 | Diskuse

Karel Trčálek

Komu je určena propaganda synka z Poruby?

Podle pamětníků býval prý synek z Poruby celkem vtipným pozorovatelem života. On sám nejlíp ví, proč se dal na propagandu, poněkud směšnou ve své předstírané nevážnosti

19.9.2017 v 18:42 | Karma článku: 11.86 | Přečteno: 495 | Diskuse

Tomáš Gayer

Jasné známky diskriminace

Klíčová slova tohoto miniblogu: kauza, nésti, známka, jasný, diskriminace, střelná zbraň, pouhý, záminka, nepřijetí, škola.

19.9.2017 v 18:15 | Karma článku: 19.36 | Přečteno: 384 | Diskuse

Markéta Kabourková

Umění sportu

Umění a sport nás provází od nepaměti a jdou společně ruku v ruce na celém světě. Nejen estetická, ale rovněž etická kultura spojují umění se sportem.

19.9.2017 v 18:08 | Karma článku: 19.74 | Přečteno: 101 | Diskuse
Počet článků 99 Celková karma 40.08 Průměrná čtenost 2330

Zajímám se o dění ve společnosti a mnohé věci mně připadají absurdní a nehodné 21. století. Nemám rád lživé zpravodajství a komentáře, politickou korektnost a pokrytectví a rád otevřeně nazývám věci pravými jmény.

Pod svými blogy již nadále nebudu vůbec diskutovat, nebo jen zcela výjimečně, za což se některým lidem předem omlouvám. 

(Jo, a ještě jedna věc - trolly, hulváty, sprosťáky a pašeráky v diskusích pod mými blogy opravdu nechci. Ty budu mazat bez jakéhokoli upozornění!) Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.