Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Má nás zajímat, kdo bude novým francouzským prezidentem? Ano, dokonce musí!

1. 05. 2017 14:50:43
My sice nového francouzského prezidenta nevolíme a ani volit nemůžeme, ale prezidentský kandidát Emmanuel Macron se netají tím, že má po svém zvolení ambice rozhodovat i o nás a že bude mít tu moc tak činit! Tedy zpozorněme!

Výsledek této prezidentské volby nás proto musí hodně zajímat!

V krátkém blogu nelze popsat všechny aspekty či argumenty týkající se volby nového francouzského prezidenta a už vůbec není možné popsat všechny možné konsekvence a dopady takové volby. Můžeme tady týden před vlastní volbou jen spekulovat a z našeho pohledu krátce názorově shrnout ty nejmarkantnější rozdíly a věci, které tuto volbu doprovázejí:

Pan Emmanuel Macron je stavěn do role jakéhosi „proevropského“ státníka, který chce zabránit jakýmkoli nežádoucím separatistickým tendencím v EU a zavést nekompromisní poslušnost všech členských států EU, např. ve věcech plnění migračních kvót a ve věcech plnění všech centrálních pravidel EU. Včetně zavedení tvrdých sankcí vůči zemím, které nebudou chtít poslouchat (zdroj - zde).

Pan Macron tím dal jasně najevo, že se chce pasovat do role jednoho z hlavních celoevropských vůdců a obnovit tím vůdčí úlohu Francie v celé Evropě, což je zejména po Brexitu, kterým velikášským Francouzům ubyl jeden historický názorový i mocenský protivník, ambice, na kterou mohou jeho francouzští voliči slyšet (mimochodem – v tom se mohou pan Macron i jeho voliči velmi mýlit, protože k tomu je tady především Německo). Z našeho pohledu bychom však tyto vyloženě totalitní tendence zaznívající z úst favorita prezidentské volby neměli nechat bez povšimnutí. Jsou velmi varovné!

Přesto (nebo možná že právě proto) je pan Emmanuel Macron tak podporován současnými lídry EU, jako např. Pí. Merkelovou, Pí. Mohgeriniovou, panem Junckerem a dalšími (zdroj - zde). Je velmi příznačné, že zrovna těmi, kteří v současné době třímají v EU veškerou moc a kteří si ji chtějí za každou cenu udržet. Volba pana Macrona jim k tomu má očividně dopomoct! Proto tvrdím, že pan Macron ve skutečnosti není „proevropským“, ale „prototalitním“ kandidátem na francouzského prezidenta.

Jeho soupeřkou a názorovým protipólem je Pí. Marine Le Pen. Ta je naopak stavěna do role jakési „protievropské“ extrémistky, francouzské separatisky a krajně pravicové nacionalistky. Netají se tím, že společnou evropskou měnu Euro považuje za škodlivou, že současná podoba EU má obrovský demokratický deficit, že nelze vyloučit odchod Francie z takové EU, že současná proimigrantská politika EU je zničující a nepřijatelná a že nelze tolerovat jakoukoli destrukci francouzské a evropské kultury a demokratických hodnost vlivem muslimské invaze ilegálních imigrantů.

Paní Le Pen dává jasně najevo, že si celoevropskou spolupráci představuje nikoli jako nějakou tuhou centrálně řízenou totalitu, ale jako dobrovolnou mezinárodní spolupráci na základě vzájemně prospěšných věcí a smluv mezi suverénními státy Evropy. Nikomu nechce nic předepisovat ani vnucovat a co je podle ní dobré pro Francii, to je dobré i pro celou Evropu. Její ambicí je především učinit samotnou Francii opět bezpečnou, demokratickou a krásnou a až poté budovat nějaký společný „celoevropský dům“.

To je samozřejmě „noční můrou“ pro mnohé současné evropské lídry, kteří v něčem takovém spatřují ohrožení jejich vlastní moci a postavení, a proto Pí. Le Pen nemohou přijít na jméno a mobilizují proti ní doslova kampaň celoevropského mediálního odporu a dehonestujících odsudků všeho druhu. Proto tvrdím, že paní Le Pen ve skutečnosti není „protievropskou“, ale naopak „protitotalitní“ kandidátkou na francouzskou prezidentku.

Za necelý týden se tedy bude ve Francii rozhodovat, který z těchto dvou kandidátu bude v příštích letech novým prezidentem Francie. Současně tím takto francouzští voliči dají najevo (a svým způsobem i rozhodnou), kterou z těchto naprosto rozdílných představ a idejí upřednostňují a která z nich bude mít další rozhodující celoevropské konsekvence.

Opět se takto bude zase jednou v dějinách svým způsobem rozhodovat i „o nás bez nás“, protože jenom a pouze francouzští voliči budou takto potažmo rozhodovat i o tom, zda v nejbližší budoucnosti budou Česká republika, Polsko, Maďarsko či Slovensko trestány za to, že odmítají plnění nesmyslných, nereálných a ryze totalitních imigrantských kvót, nebo sankcionovány za jakoukoli jinou centrálně nařízenou „neposlušnost“ vůči mocným lídrům celé EU. Ve Francii se bude takto rozhodovat mimo jiné také o tom, zda bude pokračováno v trendu zániku národních státu a vzniku jednoho celoevropského centrálně řízeného „superstátu“, ve kterém pak bude mít původní Francie (jak doufá pan Macron) jedno z rozhodujících slov. Bude se potažmo rozhodovat i o tom, zda bude pokračovat obrovský příliv muslimských imigrantů do celé EU a o celé řadě dalších věcí majících zásadní vliv na naši budoucnost.

Přál bych si, aby Francouzi v sobě našli dostatek rozumu a odvahy k té správné volbě!

Autor: Luděk Mazurek | pondělí 1.5.2017 14:50 | karma článku: 40.64 | přečteno: 1723x

Další články blogera

Luděk Mazurek

Stoneův „Svět podle Putina“ – pravda nebo zinscenovaná propaganda?

Televize Prima převzala a vysílala 4 dílný dokumentární seriál "oscarového" (Četa) amerického režiséra Olivera Stonea s názvem „Svět podle Putina“. Jde o pravdu nebo o zinscenovanou proruskou propagandu? To posuďte sami.

24.6.2017 v 16:26 | Karma článku: 44.95 | Přečteno: 7596 | Diskuse

Luděk Mazurek

Evropská komise zahájila řízení směřující možná k definitivnímu rozpadu dnešní EU!

Evropská komise se dnes rozhodla, že zahájí řízení s Českou republikou, Maďarskem a Polskem za neplnění migračních kvót. Toto největší mocenské centrum EU se takto zjevně rozhodlo, že na misky vah položí utužení své centrální moci

13.6.2017 v 18:30 | Karma článku: 48.31 | Přečteno: 12535 | Diskuse

Luděk Mazurek

Islámská ideologie opět v Evropě vraždila! Jak dlouho ještě bude?

Tentokrát jsou obětí dokonce nevinné děti! Hledají se viníci. Hledají se příčiny. Vše je pod kontrolou, hlavně nehysterčit! Zřejmě „selhání jednotlivce“, jméno nejprve raději utajíme, aby nevznikly nežádoucí "nenávistné konotace".

23.5.2017 v 22:53 | Karma článku: 37.70 | Přečteno: 914 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Martin Hatala

Marek Eben mě zklamal

Myslel jsem si o něm, jaký je to mistr v moderátorském oboru, ale i on chyboval. I tak pro mě jedničkou stále je, jen potvrdil rčení o tom, že i mistr tesař se někdy utne. Bylo to nedávno při komentování Karlovarského filmového

24.7.2017 v 14:16 | Karma článku: 18.03 | Přečteno: 1711 | Diskuse

Tomáš Flaška

Dělostřelecká příprava v Pobaltí

Pobaltské republiky od anexe Krymu děsí možnost, že by něco podobného potkalo i je. Tedy že velký ruský soused pod záminkou ochrany ruské menšiny pomocí neznámých zelených mužíků provede něco podobného.

24.7.2017 v 12:06 | Karma článku: 30.77 | Přečteno: 1159 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Na okraj teroru v Ammánu: A bude hůř ...

Zdá se, že islámský teror se přelil z Jeruzaléma a Judeje a Samaří na „Východní břeh“, tedy do jordánského Ammánu. Je to důsledek celoarabského protiizraelského podněcování.

24.7.2017 v 11:40 | Karma článku: 28.43 | Přečteno: 682 | Diskuse

Jiří Turner

Ústavní soud dal zapravdu páru gayů, zvítězil zdravý rozum nad neschopností parlamentu

Novela zákona o registrovaném partnerství se začne řešit, když je žalobou vymáháno právo jednoho z partnerů na společně vychovávané dítě. A právě absurdity s tímto spojené by novela měla řešit, ale nikomu se do toho nechce.

24.7.2017 v 10:43 | Karma článku: 12.23 | Přečteno: 775 | Diskuse

Libor Popovský

Velká Británie: Krize v souvislosti s ženskou obřízkou.

Překlad článku Soerena Kerna „UK: The Crisis of Female Genital Mutilation" pro českou verzi Gatestone Institute zpracovaný mnou a paní Helenou Kolínskou.

24.7.2017 v 9:12 | Karma článku: 23.37 | Přečteno: 717 | Diskuse
Počet článků 93 Celková karma 43.65 Průměrná čtenost 2352

Zajímám se o dění ve společnosti a mnohé věci mně připadají absurdní a nehodné 21. století. Nemám rád lživé zpravodajství a komentáře, politickou korektnost a pokrytectví a rád otevřeně nazývám věci pravými jmény.

Pod svými blogy již nadále nebudu vůbec diskutovat, nebo jen zcela výjimečně, za což se některým lidem předem omlouvám. 

(Jo, a ještě jedna věc - trolly, hulváty, sprosťáky a pašeráky v diskusích pod mými blogy opravdu nechci. Ty budu mazat bez jakéhokoli upozornění!) Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.