Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ovocem vnucované multikulturní výchovy je nárůst škodlivé oikofobie

11. 01. 2017 12:00:46
Kdo jsme? Češi, Moravané či Slováci, nebo jakási novodobá spojená a neuchopitelná masa Evropanů? A nebo nejsme vůbec „nikdo“, protože se k něčemu takovému, jako je naše národnost, sami vůbec nehlásíme a za svůj původ se stydíme?

Nedávno jsem se příležitostně zajímal o vývoj a stav národnostního složení naší republiky a z dostupných faktů Českého statistického úřadu jsem mimo jiné zjistil jednu vcelku šokující skutečnost. Tou je, že při posledním sčítání lidu v roce 2011 nově celá jedna čtvrtina respondentů (což pak i s jejich dětmi představuje cca 2,5 milionu obyvatel České republiky!) svou národnost vůbec neuvedla! Takže statisticky od roku 2001 do roku 2011 u nás takto jakoby pomyslně ubylo téměř 2,5 milionu Čechů – resp. tito lidé sice nikam neodešli, ale, na rozdíl od sčítání v roce 2001, se již vůbec ke své české národnosti nepřihlásili!

Stručné shrnutí faktů (zdroj ČSÚ – zde):

V roce 2001 bylo Česko zemí obývanou převážně (90,41 %) Čechy. Následovali Moravané (3,72 %) a Slováci (1,88 %) a zbývající obyvatele tvořila směsice velkého množství jiných národností (s převahou v pořadí – Poláci, Němci, Ukrajinci, Vietnamci, Rusové, Slezané a další). Neurčená národnost byla u 2,21 % respondentů.

V roce 2011 se podíl statisticky evidovaných Čechů snížil na 64,31 %, podíl Moravanů se zvýšil na 5,00 %, podíl Slováků se snížil na 1,41 % a zbývající národnostní menšiny (nově s převahou v pořadí Ukrajinci, Vietnamci, Poláci, Rusové, Slezané a další) tvořily 1,76 % obyvatel. Neurčená národnost byla u 25,32 % respondentů!

Z uvedených statistik je tedy zřejmé, že demografický vývoj byl u nás poměrně stabilní, ale také, že v uvedených posledních cca 10ti letech téměř jedna čtvrtina obyvatel České republiky ztratila své vlastní původní národnostní cítění, když se sama dobrovolně „přeřadila“ z původní české národnosti do skupiny lidí bez uvedení vlastní národnosti.

To je významný signál svědčící o naprosto negativním přístupu velmi velkého množství našich obyvatel k jejich vlastnímu národnostnímu cítění – „ztrátě českého povědomí“!

Proč tomu tak je?

S jistotou to říct nemůžeme. Můžeme však s poměrně vysokou pravděpodobností spekulovat o tom, proč tak obrovské množství lidí v průběhu těchto 10ti let získalo k české národnosti natolik negativní vztah, aby se k ní vůbec zdráhali byť jen přihlásit.

Domnívám se (důvodně, protože tento trend vidím a cítím všude kolem z projevu a chování zejména mladých lidí), že zejména po našem vstupu do EU tady sklízíme ovoce jakési multikulturní výchovy a jakési nové přednostní výchovy k nadnárodnímu "Evropanství", a to se souběžným odmítáním jakéhokoli národnostního cítění až s jeho ostrakizací coby nepřijatelného „náckovství“ (které dle tohoto trendu přece v současnosti nemá v naší „moderní společnosti“ co pohledávat).

Jakoby - být Čechem (Moravanem či Slovákem, apod.) bylo nějakou zpátečnickou ostudou a nežádoucí věcí! A nejen to, bohužel jsme nezřídka svědky až toho, že mladí lidé dnes u nás přímo doslova „nenávidí“ vše české a nezřídka se za své „češství“ dokonce přímo stydí a tento svůj původ zcela odvrhují.

Tímto stavem a vývojem jsem osobně dost zděšen a považuji ho za velmi špatný!

Co se to s námi stalo? Jsme již čtvrt století svobodní, máme demokracii a naše země je skutečně krásná. Máme relativně velmi vysokou vzdělanost, obrovské úspěchy vědy a techniky, naši lidé jsou velmi pracovití a schopní. Jsme srdcem Evropy a máme obrovské a skvělé tradice, historii, kulturu, umění, architekturu. Atd. atd. Máme tedy všechny předpoklady i důvody skutečně být na co hrdí a pyšní!

Proč tedy tyto věci neučíme a dostatečně nevyzdvihujeme a naše děti a mládež správně a důvodně nevedeme k jednoznačné úctě a lásce k této naší vlasti? Vždyť něco takového se vůbec nemusí vylučovat s naší účastí v Evropské unii!

Právě naopak – čím budeme sami sebevědomější, tím větší úctu a respekt v Evropě i kdekoli jinde ve světě získáme. A na druhou stranu – pokud budeme zejména v mladé generaci vychovávat většinou oikofoby nenávidící svou zemi a stydící se za svůj vlastní původ, budeme jedině sami proti sobě, protože pro příslušníky velkých evropských národů budeme vždy jen „lidmi od nikud“, kteří si navíc sami „dělají do vlastního hnízda“.

Proto si myslím, že je naprosto nezbytné co nejdříve tuto věc změnit!

Je zapotřebí začít posilovat české národní povědomí u česky mluvících obyvatel a je nanejvýš žádoucí, aby zejména nová mladá generace obyvatel České republiky (my starší tuto věc většinou až tak nepostrádáme) byla vedená k hrdosti a lásce ke své vlasti a původu. A hlavně je třeba okamžitě skoncovat se škodlivou pouze jedinou přípustnou multikulturní výchovou a lživou propagandou vedoucí jen k nárůstu oikofobie a ztrátě jakékoli národní hrdosti.

Kdo ztratí a nemá či neuznává svůj vlastní původ, ten jakoby ani nežil!

Autor: Luděk Mazurek | středa 11.1.2017 12:00 | karma článku: 35.31 | přečteno: 1297x

Další články blogera

Luděk Mazurek

Znásilnění 16leté dívky afghánskými běženci v Německu. U nás nepřipusťme za žádnou cenu!

Je opravdu tak těžké splnit ten nejzákladnější požadavek, jaký mohu občané mít vůči státu, ve kterém žijí a na který ve svých daních odvádějí své peníze, kterým je požadavek zabezpečení elementární bezpečnosti?!

17.9.2017 v 19:18 | Karma článku: 41.75 | Přečteno: 1869 | Diskuse

Luděk Mazurek

Eurokomunismus s ódou na radost 21. století!

Filozofie komunismu je obsažena v jeho základní myšlence: „Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb“. Současná nová Eurounijní filozofie Eurokomunismu 21. století z ní zjevně vychází a ještě navíc ji upřesňuje.

2.9.2017 v 19:28 | Karma článku: 32.09 | Přečteno: 645 | Diskuse

Luděk Mazurek

Papež František upřednostnil zájmy uprchlíků před bezpečím a životy domácích lidí!

Dnešní poselství Papeže Františka, ve kterém povyšuje zájmy uprchlíků nad národní bezpečnost a hájí údajné „právo“ kohokoli vstupovat do jakékoli země, která má mít povinnost se pak o něj postarat, je skutečně nevídané a šokující.

22.8.2017 v 21:06 | Karma článku: 42.75 | Přečteno: 2521 | Diskuse

Luděk Mazurek

Integrace po muslimsku!?

Tzv. „integrace“ muslimských imigrantů už v zemích EU spolkla miliardy a miliardy Euro. A výsledek? Jediné, co se spolehlivě podařilo do Evropy importovat a „integrovat“ je přetrvávající islámský vražedný terorismus a izolovanost.

18.8.2017 v 18:09 | Karma článku: 36.26 | Přečteno: 1326 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karol Wild

Nevýhoda pana Drahoše

Prezidentský kandidát pan Jiří Drahoš byl podroben pečlivému zkoumání při návštěvě Olomouce. Časopis Respekt si všiml, že nerad zvedl prsty na vítězství, byl nedochvilný a není šoumen.

18.11.2017 v 21:30 | Karma článku: 9.13 | Přečteno: 265 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Samomluvy Miroslava Macka“

Kniha českého stomatologa, bývalého politika, publicisty, překladatele a politického komentátora Miroslava Macka „Samomluvy Miroslava Macka“ je podivuhodná. Pobaví, rozesměje, inspiruje i obohatí, neboť je plná životní moudrosti.

18.11.2017 v 19:14 | Karma článku: 16.46 | Přečteno: 436 | Diskuse

Martin Houška

Slavíme 129 let od vzniku výmluvy na lenost

Za pár dní naše planeta oslaví významné výročí a to 129 let od počátků automobilové historie. Nestali jsme se však otroky našich plechových miláčků?

18.11.2017 v 18:55 | Karma článku: 4.42 | Přečteno: 140 | Diskuse

Oto Jurnečka

Já jsem větší demokrat než vy pane, aneb už se perou

Po volbách se jedna část politické scény prohlásila jedinou demokratickou silou. V dojemném souladu s médii rozjeli příběh, kterak strany se kterými nekamarádí, nejsou demokratické.

18.11.2017 v 18:29 | Karma článku: 32.96 | Přečteno: 578 | Diskuse

Karel Ábelovský

Souboj mozků a názorů

... kandidatura na prezidenta, nic jiného není a ani by být neměla. Zaznívají zde však nestoudné názory, že prezidentští kandidáti mají prázdné programy, že na to nemají; velmi pravděpodobně jde jen o prázdné výkřiky z neznalosti

18.11.2017 v 17:17 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 304 | Diskuse
Počet článků 99 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2337

Zajímám se o dění ve společnosti a mnohé věci mně připadají absurdní a nehodné 21. století. Nemám rád lživé zpravodajství a komentáře, politickou korektnost a pokrytectví a rád otevřeně nazývám věci pravými jmény.

Pod svými blogy již nadále nebudu vůbec diskutovat, nebo jen zcela výjimečně, za což se některým lidem předem omlouvám. 

(Jo, a ještě jedna věc - trolly, hulváty, sprosťáky a pašeráky v diskusích pod mými blogy opravdu nechci. Ty budu mazat bez jakéhokoli upozornění!) Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.