Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Donald Trump´s „America First“

20. 01. 2017 20:02:44
Dnes zhruba v 18.00 hodin našeho času složil nový americký prezident Donald Trump svůj slavnostní slib a nastoupil do funkce. Jde o jednu z nejzásadnějších změn na americké i celosvětové politické scéně.

Už jen tento fakt, že k nějaké změně konečně dochází, je podle mě nesmírně pozitivní!

Naprosto souhlasím s komentářem Hynka Kmoníčka, budoucího našeho velvyslance v USA, který se v tomto duchu také vyjádřil pro Studio Seznam a v této souvislosti zde mimo jiné glosoval novináři často opakovanou údajnou Trumpovu „nevyzpytatelnost“. Řekl zhruba toto:

„Trump něco oznámí a všichni začnou tvrdit, že on to stejně neudělá, protože je nevyzpytatelný. Pak tu stejnou věc Trump oznámí a potvrdí znovu a všichni začnou tvrdit, že on to neudělá, protože je to nemožné. Následně Trump skutečně udělá to, o čem opakovaně mluvil a co tvrdil, načež všichni o něm začnou tvrdit, že je nevyzpytatelný. Ale to není problém Trumpa!“

Vyslechl jsem si pak tedy také v přímém přenosu Trumpův krátký (v tomto výše uvedeném duchu samozřejmě naprosto „nevyzpytatelný“!) inaugurační projev, jehož hlavní motiv (opět zcela nevyzpytatelný, přestože je již zhruba 1 rok stále stejný) by se dal označit slovy „America First“ (Amerika je to hlavní a na prvním místě), která v něm výslovně několikrát znovu zopakoval!

A v tomto duchu v něm nový prezident USA Trump mimo jiné také výslovně zdůraznil (volně citováno), že otevření srdce k loajalitě k vlastní zemi (mínil tím samozřejmě USA, ale platí to vždy a všude jinde úplně stejně) a k vlastenectví je jedinou cestou k prosperitě a k tomu, co je v tom největším zájmu každého z nás a že každý kdekoli na světě má především své vlastní zájmy a USA jim mohou být jen příkladem hodným k následování! Proto chce ukončit dosavadní bezcílné utrácení bilionů dolarů všude ve světě, aniž by to bylo v zájmů samotných Američanů.

Pokud pak jde o politiky, kteří jen mluví a nekonají, podle Trumpa čas jejich prázdných řečí skončil (zjevná narážka na 8 let trvající období prezidenta Obamy) a je třeba namísto toho začít konat. Závěrem pak Trump zdůraznil, že chce, aby USA opět byly hrdou, bohatou a bezpečnou zemí. Zemí s nejvyspělejší technologií, zemí dobývající a odkrývající tajemství vesmírů.

Někteří se budou nad tímto projevem možná ušklíbat, kritizovat ho a tvrdit, že byl určen americkým voličům a že Trump vlastně neřekl nic jiného, než plané sliby a jen to, co každý chtěl slyšet a za co si stejně „nic nekoupí“. Podle mě však v tomto projevu bylo naopak obsaženo hodně.

Pro mě byl tento projev především jasným signálem naděje, že se do světové politiky vrací duch zdravého rozumu a končí pokrytectví a lži politické korektnosti. Že ten, kdo chce něco dokázat a mít se líp, se bude muset o to především sám přičinit! Že USA postupně opustí falešný vývoz demokracie pomocí násilí a vměšování do záležitostí cizích zemí. Že se USA postupně opět stanou pouhým vzorem a nikoli diktátorem ostatním lidem na celém světě. Že dosavadní světoví politici zajímající se jen a pouze o udržení jejich postavení a moci budou muset odejít. Že rakovina neomarxismu zaplavujícího země Západních demokracií bude překonána. Že opět budeme moci začít obdivovat a vážit si úspěchů vědy a techniky, vzdělanosti, dobývání vesmíru a být hrdí na to, že dokážeme nevídané věci, které nás posunou zase dál.

To vše namísto dosavadních lží politické korektnosti a falešné humanity, která beztak s matematickou jistotou nemůže zabezpečit stejný blahobyt všem lidem na celém světě a která vede jen k všeobecnému úpadku.

A za tu naději změny patří Donaldu Trumpovi díky! Kéž by se stala realitou!

Autor: Luděk Mazurek | pátek 20.1.2017 20:02 | karma článku: 38.47 | přečteno: 1278x

Další články blogera

Luděk Mazurek

Znásilnění 16leté dívky afghánskými běženci v Německu. U nás nepřipusťme za žádnou cenu!

Je opravdu tak těžké splnit ten nejzákladnější požadavek, jaký mohu občané mít vůči státu, ve kterém žijí a na který ve svých daních odvádějí své peníze, kterým je požadavek zabezpečení elementární bezpečnosti?!

17.9.2017 v 19:18 | Karma článku: 41.75 | Přečteno: 1869 | Diskuse

Luděk Mazurek

Eurokomunismus s ódou na radost 21. století!

Filozofie komunismu je obsažena v jeho základní myšlence: „Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb“. Současná nová Eurounijní filozofie Eurokomunismu 21. století z ní zjevně vychází a ještě navíc ji upřesňuje.

2.9.2017 v 19:28 | Karma článku: 32.09 | Přečteno: 645 | Diskuse

Luděk Mazurek

Papež František upřednostnil zájmy uprchlíků před bezpečím a životy domácích lidí!

Dnešní poselství Papeže Františka, ve kterém povyšuje zájmy uprchlíků nad národní bezpečnost a hájí údajné „právo“ kohokoli vstupovat do jakékoli země, která má mít povinnost se pak o něj postarat, je skutečně nevídané a šokující.

22.8.2017 v 21:06 | Karma článku: 42.75 | Přečteno: 2521 | Diskuse

Luděk Mazurek

Integrace po muslimsku!?

Tzv. „integrace“ muslimských imigrantů už v zemích EU spolkla miliardy a miliardy Euro. A výsledek? Jediné, co se spolehlivě podařilo do Evropy importovat a „integrovat“ je přetrvávající islámský vražedný terorismus a izolovanost.

18.8.2017 v 18:09 | Karma článku: 36.26 | Přečteno: 1326 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karol Wild

Nevýhoda pana Drahoše

Prezidentský kandidát pan Jiří Drahoš byl podroben pečlivému zkoumání při návštěvě Olomouce. Časopis Respekt si všiml, že nerad zvedl prsty na vítězství, byl nedochvilný a není šoumen.

18.11.2017 v 21:30 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 265 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Samomluvy Miroslava Macka“

Kniha českého stomatologa, bývalého politika, publicisty, překladatele a politického komentátora Miroslava Macka „Samomluvy Miroslava Macka“ je podivuhodná. Pobaví, rozesměje, inspiruje i obohatí, neboť je plná životní moudrosti.

18.11.2017 v 19:14 | Karma článku: 16.46 | Přečteno: 436 | Diskuse

Martin Houška

Slavíme 129 let od vzniku výmluvy na lenost

Za pár dní naše planeta oslaví významné výročí a to 129 let od počátků automobilové historie. Nestali jsme se však otroky našich plechových miláčků?

18.11.2017 v 18:55 | Karma článku: 4.42 | Přečteno: 140 | Diskuse

Oto Jurnečka

Já jsem větší demokrat než vy pane, aneb už se perou

Po volbách se jedna část politické scény prohlásila jedinou demokratickou silou. V dojemném souladu s médii rozjeli příběh, kterak strany se kterými nekamarádí, nejsou demokratické.

18.11.2017 v 18:29 | Karma článku: 32.96 | Přečteno: 578 | Diskuse

Karel Ábelovský

Souboj mozků a názorů

... kandidatura na prezidenta, nic jiného není a ani by být neměla. Zaznívají zde však nestoudné názory, že prezidentští kandidáti mají prázdné programy, že na to nemají; velmi pravděpodobně jde jen o prázdné výkřiky z neznalosti

18.11.2017 v 17:17 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 304 | Diskuse
Počet článků 99 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2337

Zajímám se o dění ve společnosti a mnohé věci mně připadají absurdní a nehodné 21. století. Nemám rád lživé zpravodajství a komentáře, politickou korektnost a pokrytectví a rád otevřeně nazývám věci pravými jmény.

Pod svými blogy již nadále nebudu vůbec diskutovat, nebo jen zcela výjimečně, za což se některým lidem předem omlouvám. 

(Jo, a ještě jedna věc - trolly, hulváty, sprosťáky a pašeráky v diskusích pod mými blogy opravdu nechci. Ty budu mazat bez jakéhokoli upozornění!) Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.