Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je hidžáb ve školách výrazem demokracie nebo islamizace?

22. 01. 2017 17:12:18
Tato otázka byla tématem posledního televizního pořadu „Máte slovo“ ze dne 19.1.2017. Střetli se v něm názorově znesvářené skupiny „islamofobů a islamofilů“ i samotní vybraní muslimové zastávající pro změnu „různé výklady islámu“.

Bylo to varující i poučné!

Co jsme se tedy mohli v této debatě (televizní záznam - zde) dozvědět?

Nejprve tedy asi ten nejzákladnější rozdíl v otázce, jaký je mezi nošením hidžábu a třeba křesťanského křížku. Trefná odpověď jedné paní učitelky z publika zněla, že je zcela zásadní – "Křesťanský křížek totiž může nosit úplně každý, kdežto hidžáb je předepsaným symbolem islámu a ustrojením pouze pro muslimské ženy."

A ty jeho nošením dávají najevo .... Co vlastně?

To jsme se také mohli od účastníků dozvědět. Zaznělo například – „Žena, když nemá hidžáb (či jiné obdobné zahalení), tak se cítí být „nahá“, a proto musí mít právo se tímto způsobem ochránit a zbavit svého studu! Hidžáb je součástí muslimské identity a jeho nošení je právem náboženské svobody!“ Jedna mladá žena z publika k tomu dokonce objasnila, že hidžáb si zcela dobrovolně a sama vybrala již ve svých 9 letech a že (jak jí údajně výslovně řekl jeden její spolužák) od té doby „není žádná holka ale dáma“!

V průběhu debaty vyšlo také najevo, že již před samotným zahájením natáčení tohoto pořadu muselo dojít ke změně zasedacího pořádku v řadách hostů, kdy některé v hidžábu zahalené účastnice odmítly v publiku sedět vedle mužů! Nebylo jim to totiž údajně „příjemné“ a narušovalo to jejich „osobní prostor“. Zdá se tedy, že oněm muslimkám tady nepomohlo ani jejich předpisové zahalení.

Proč? I to jsme se také mohli od účastníků dozvědět. Zaznělo například (volně odposlechnuto):

(Yaser Danil Reizk – Egypťan, novinář – 30 let v ČR) „V islámu se často hledí na ženu jen jako na sexuální objekt. Žena je pro muže permanentní kořistí a muž je lovcem. Přitom v hidžábu je oblékána od svých 9 – 11 let, kdy ještě ani ženou vůbec není. Má se tak cítit být „lepší než ostatní ženy a cudná“. To vše ale se sociálním aspektem naprostého vyčlenění se od ostatních dívek a žen a celé společnosti. Jde takto o novodobý „boom islámu“ v Evropě.

(Hakim Amdouni, muslimská obec Praha) „Pro islámskou ženu je nepříjemné, když není zahalená, protože muslimští muži mají více testosteronu!

(Paní Jílková (nezahalená s volnými vlasy a v šatech s holými rameny) to v následné reakci sama "utnula" s tím, že „Problém je ale tedy ve vás, pánové! Chtělo by to se trochu ovládat!“)

Pan Hakim Amdouni dále pokračoval sdělením, že - "Islám je morální a jen zušlechťuje člověka!", načež zazněla dost zásadní otázka – Proč je tedy v Evropě tolik muslimů zcela nemorálních?

Na to pan Hakim Amdouni zcela jasně odpověděl – „Protože vyrůstají a nacházejí se v podmínkách, které jsou pro ně frustrující! Útočí na ně pornografie a nejsou dostatečně duchovně rozvinutí, a proto nemají sílu tomu odolat! A nejsou to vlastně ani správní muslimové, protože kdo se 5x denně řádně modlí, ten není frustrovaný.

Z toho jsme tedy mohli jasně pochopit, že ten muslim, který se v Evropě dopouští zločinů, vražd a znásilňování, vlastně není žádným muslimem, ale jde o odpadlíka od islámu neznajícího ten „pravý a správný islám“, který se za islám jenom falešně schovává. A také, že je vlastně pouhou nebohou obětí našeho zpustlého a zhýralého nemuslimského společenského prostředí!

Co je reálným výsledkem takového „neblahého působení naší společnosti na nebohé muslimy“, kteří do ní přicházejí, pak názorně objasnil účastník diskuse pan Benjamin Kuras, který tuto věc mohl po dobu více než 30 let osobně zažívat ve Velké Británii, který v diskuzi přímo uvedl – „Takové obdobné diskuze o přípustnosti či nepřípustnosti muslimských šátků ve školství se ve Velké Británii vedly zhruba již před 15ti lety. Británie tuto diskuzi bohužel prohrála a následně se otevřela stavidla dalších muslimských požadavků s velkými dopady. Následně došlo k prosazení dalších muslimských požadavků, jako – islámské motlitebny ve školách, zákaz výuky výtvarné a hudební výchovy, zavedení naopak výuky nenávisti k naší západní civilizaci, výuky a požadavků práva šaria s usekáváním rukou, apod. Hidžáb byl následně prosazen i ve společnosti u povolání, kde jeho nošení je vyloženě na překážku - např. u policistek, lékařek či učitelek a ve společnosti vznikly organizované zločinecké muslimské gangy, které cíleně znásilňují dívky již ve věku 12 – 14 let!

Pan Kuras k tomu také dále objasnil, že islám je učením zejména pro muže a o mužích, kteří mají jejich práva, zatímco ženy mají v islámu jen určité povinnosti. Muži pak podle něj nemají v islámu dány žádné příkazy, aby zachovávali jakoukoli vnitřní disciplínu či sebekontrolu ve vztahu k ženám a další věci.

Jakou odpověď na výše uvedenou hlavní tématickou otázku jsme tedy v tomto pořadu mohli získat?

Na základě takové veřejné televizní debaty podle mě nelze, než dospět k názoru, že současný právní boj a společenské diskuze o hidžábu v našich školách nelze u nás v žádném případě nějak bagatelizovat ani považovat za nějaké pouhé „strašení“. Jde tady nepochybně o mnohem víc, než jen o jakousi nevinnou „kulturu a svobodu odívání“.

Nejde totiž o nic menšího, než o naši svobodu a demokracii jako takovou. A s nimi se islám a jeho ideologie prokazatelně nikdy nemůže jakkoli sloučit, ani je jakkoli tolerovat, neřkuli je skutečně respektovat. Pokud se tedy my sami nechceme časem a se všemi důsledky také zákonitě stát muslimy (v jejich výše demonstrované "bohorovné nadřazenosti"), musíme dnes nošení hidžábu v našich školách, jako pro nás v naší zemi nepřípustnou věc, rozhodně odmítnout!

Autor: Luděk Mazurek | neděle 22.1.2017 17:12 | karma článku: 41.86 | přečteno: 1680x

Další články blogera

Luděk Mazurek

Znásilnění 16leté dívky afghánskými běženci v Německu. U nás nepřipusťme za žádnou cenu!

Je opravdu tak těžké splnit ten nejzákladnější požadavek, jaký mohu občané mít vůči státu, ve kterém žijí a na který ve svých daních odvádějí své peníze, kterým je požadavek zabezpečení elementární bezpečnosti?!

17.9.2017 v 19:18 | Karma článku: 41.75 | Přečteno: 1869 | Diskuse

Luděk Mazurek

Eurokomunismus s ódou na radost 21. století!

Filozofie komunismu je obsažena v jeho základní myšlence: „Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb“. Současná nová Eurounijní filozofie Eurokomunismu 21. století z ní zjevně vychází a ještě navíc ji upřesňuje.

2.9.2017 v 19:28 | Karma článku: 32.09 | Přečteno: 645 | Diskuse

Luděk Mazurek

Papež František upřednostnil zájmy uprchlíků před bezpečím a životy domácích lidí!

Dnešní poselství Papeže Františka, ve kterém povyšuje zájmy uprchlíků nad národní bezpečnost a hájí údajné „právo“ kohokoli vstupovat do jakékoli země, která má mít povinnost se pak o něj postarat, je skutečně nevídané a šokující.

22.8.2017 v 21:06 | Karma článku: 42.75 | Přečteno: 2521 | Diskuse

Luděk Mazurek

Integrace po muslimsku!?

Tzv. „integrace“ muslimských imigrantů už v zemích EU spolkla miliardy a miliardy Euro. A výsledek? Jediné, co se spolehlivě podařilo do Evropy importovat a „integrovat“ je přetrvávající islámský vražedný terorismus a izolovanost.

18.8.2017 v 18:09 | Karma článku: 36.26 | Přečteno: 1326 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karol Wild

Nevýhoda pana Drahoše

Prezidentský kandidát pan Jiří Drahoš byl podroben pečlivému zkoumání při návštěvě Olomouce. Časopis Respekt si všiml, že nerad zvedl prsty na vítězství, byl nedochvilný a není šoumen.

18.11.2017 v 21:30 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 265 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Samomluvy Miroslava Macka“

Kniha českého stomatologa, bývalého politika, publicisty, překladatele a politického komentátora Miroslava Macka „Samomluvy Miroslava Macka“ je podivuhodná. Pobaví, rozesměje, inspiruje i obohatí, neboť je plná životní moudrosti.

18.11.2017 v 19:14 | Karma článku: 16.46 | Přečteno: 436 | Diskuse

Martin Houška

Slavíme 129 let od vzniku výmluvy na lenost

Za pár dní naše planeta oslaví významné výročí a to 129 let od počátků automobilové historie. Nestali jsme se však otroky našich plechových miláčků?

18.11.2017 v 18:55 | Karma článku: 4.42 | Přečteno: 140 | Diskuse

Oto Jurnečka

Já jsem větší demokrat než vy pane, aneb už se perou

Po volbách se jedna část politické scény prohlásila jedinou demokratickou silou. V dojemném souladu s médii rozjeli příběh, kterak strany se kterými nekamarádí, nejsou demokratické.

18.11.2017 v 18:29 | Karma článku: 32.96 | Přečteno: 578 | Diskuse

Karel Ábelovský

Souboj mozků a názorů

... kandidatura na prezidenta, nic jiného není a ani by být neměla. Zaznívají zde však nestoudné názory, že prezidentští kandidáti mají prázdné programy, že na to nemají; velmi pravděpodobně jde jen o prázdné výkřiky z neznalosti

18.11.2017 v 17:17 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 304 | Diskuse
Počet článků 99 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2337

Zajímám se o dění ve společnosti a mnohé věci mně připadají absurdní a nehodné 21. století. Nemám rád lživé zpravodajství a komentáře, politickou korektnost a pokrytectví a rád otevřeně nazývám věci pravými jmény.

Pod svými blogy již nadále nebudu vůbec diskutovat, nebo jen zcela výjimečně, za což se některým lidem předem omlouvám. 

(Jo, a ještě jedna věc - trolly, hulváty, sprosťáky a pašeráky v diskusích pod mými blogy opravdu nechci. Ty budu mazat bez jakéhokoli upozornění!) Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.