Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Libí se vám internetová TV Stream.cz – „Česko 51. státem USA“?

8. 02. 2017 18:03:28
Žijeme v době, kdy naše myšlení hodně ovlivňují média a kdy v médiích hodně často exhibují nejrůznější „umělci, performeři, filmaři, zpěváci, komedianti“ a další podobní „masově lidoví baviči“.

Někdy je to opravdu k smíchu, jindy více k pláči a někdy k pozvracení odporem.

Každému dle jeho gusta.

Společným znakem je vždy masovost a hromadná sledovanost takových produkcí mnohdy až desítkami či stovkami tisíců lidí. To nám dnes umožňuje zejména internet a televize. Často tyto pořady a „díla“ zde sledují i děti. Ty pak samy často nemohou dost dobře rozlišit, co je míněno vážně, co je jen uměleckou nadsázkou či sžíravou ironií a co je vyloženě sprostou a podlou lží a demagogickým svinstvem a škvárem. O to je to pak ještě horší, pokud neexistuje prakticky žádná autocenzura takových autorů.

Posledním takovým příkladem je Internetová TV Stream.cz a její videoklip „Česko 51. Státem USA“ (zdroj – zde).

Spoluautor tohoto videa pan Janek Rubeš je podle jeho vystoupení zjevně s tímto dílem (i sám se sebou) velmi spokojený, ba přímo nadšený. A zajisté se mu dostane obrovského potlesku i od mnoha dalších neméně spokojených diváků.

Po zhlédnutí tohoto „díla“ bohužel však musím říct, že takové nadšení nejenže nesdílím, ale absolutně nechápu. Zřejmě mám poněkud jiný smysl pro humor než autoři a jejich případní obdivovatelé. Můj pocit se totiž více blíží naprostému zhnusení nad tím, že něco takového vůbec může mít takovou podporu i publicitu.

A k čemu mám tady konkrétně výhrady a co se mně nelíbí?

Nelíbí se mně zejména tyto v daném videoklipu obsažené zjevné manipulativní lži a polopravdy a sprostota a vulgárnost vydávaná za „humor“, ke kterým mám tyto výhrady:

  1. Nikdy jsme nebyli „Západní Rusko“, jak je lživě podsouváno v klipu hned na jeho začátku, naopak jsme se jakémukoli vlivu Sovětského svazu vždy většinově bránili s tím, že v duchu našich demokratických tradic patříme do Západní Evropy.
  2. Přirovnání Husáka s Brežněvem k dnešnímu Zemanovi s Trumpem s tím, že jde o „politické porno“ považuji za nechutné až odporné.
  3. Sekvence „Mrtvej Havel – naprostej chudák“ je (pozdě a vyloženě pozérsky) údajně „nepříjemná“ i samotnému spoluautorovi klipu a mně se rozhodně hnusí též.
  4. V roce 1968 k nám nepřijeli v tancích jen Rusové, jak lživě podsouvá klip, ale i vojska dalších zemí Varšavské smlouvy (vyjma Rumunska). Ovšem opakovaná lež je zřejmě pro autory „povinným šířením Rusko špinící jednostranné pomluvy“ v duchu známého Goebbelsova hesla "opakovaná lež se stává pravdou".
  5. Vojska Varšavské smlouvy v roce 1968 u nás „zatrhly tipec prolhaným médiím“ – to je naprosto nechutná a prolhaná narážka zřejmě na dnešní důvodné stížnosti na prolhanost současných médií s tím, že Trumpovi (který proti nim vystupoval) by se líbilo tomu učinit přítrž – zde tedy v jakési rádoby "ironické" paralele na násilné umlčení svobodného vysílání Československého rozhlasu při invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968!
  6. Na závěr pak je v klipu naprosto odporná vyložená sprostota ve zjevné narážce na údajně „malinký pohlavní úd prezidenta Trumpa“ v podobě „Být malinký není sranda - Sorry jako, tvoje ex manželka (Ivana Trumpová) nám to řekla!“

Tyto věci jsou konkrétním důvodem mého zhnusení nad tímto „dílem“.

Abyste mě však správně pochopili – Tím nikomu neberu právo, aby se něčemu takovému obdivoval či případně smál, až se bude za břicho popadat. Ale stejně tak požaduji, aby bylo respektováno zase moje právo být nad něčím takovým fakticky zhnusen.

Autor: Luděk Mazurek | středa 8.2.2017 18:03 | karma článku: 36.10 | přečteno: 1349x

Další články blogera

Luděk Mazurek

Znásilnění 16leté dívky afghánskými běženci v Německu. U nás nepřipusťme za žádnou cenu!

Je opravdu tak těžké splnit ten nejzákladnější požadavek, jaký mohu občané mít vůči státu, ve kterém žijí a na který ve svých daních odvádějí své peníze, kterým je požadavek zabezpečení elementární bezpečnosti?!

17.9.2017 v 19:18 | Karma článku: 41.75 | Přečteno: 1869 | Diskuse

Luděk Mazurek

Eurokomunismus s ódou na radost 21. století!

Filozofie komunismu je obsažena v jeho základní myšlence: „Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb“. Současná nová Eurounijní filozofie Eurokomunismu 21. století z ní zjevně vychází a ještě navíc ji upřesňuje.

2.9.2017 v 19:28 | Karma článku: 32.09 | Přečteno: 645 | Diskuse

Luděk Mazurek

Papež František upřednostnil zájmy uprchlíků před bezpečím a životy domácích lidí!

Dnešní poselství Papeže Františka, ve kterém povyšuje zájmy uprchlíků nad národní bezpečnost a hájí údajné „právo“ kohokoli vstupovat do jakékoli země, která má mít povinnost se pak o něj postarat, je skutečně nevídané a šokující.

22.8.2017 v 21:06 | Karma článku: 42.75 | Přečteno: 2521 | Diskuse

Luděk Mazurek

Integrace po muslimsku!?

Tzv. „integrace“ muslimských imigrantů už v zemích EU spolkla miliardy a miliardy Euro. A výsledek? Jediné, co se spolehlivě podařilo do Evropy importovat a „integrovat“ je přetrvávající islámský vražedný terorismus a izolovanost.

18.8.2017 v 18:09 | Karma článku: 36.26 | Přečteno: 1326 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karol Wild

Nevýhoda pana Drahoše

Prezidentský kandidát pan Jiří Drahoš byl podroben pečlivému zkoumání při návštěvě Olomouce. Časopis Respekt si všiml, že nerad zvedl prsty na vítězství, byl nedochvilný a není šoumen.

18.11.2017 v 21:30 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 337 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Samomluvy Miroslava Macka“

Kniha českého stomatologa, bývalého politika, publicisty, překladatele a politického komentátora Miroslava Macka „Samomluvy Miroslava Macka“ je podivuhodná. Pobaví, rozesměje, inspiruje i obohatí, neboť je plná životní moudrosti.

18.11.2017 v 19:14 | Karma článku: 16.46 | Přečteno: 448 | Diskuse

Martin Houška

Slavíme 129 let od vzniku výmluvy na lenost

Za pár dní naše planeta oslaví významné výročí a to 129 let od počátků automobilové historie. Nestali jsme se však otroky našich plechových miláčků?

18.11.2017 v 18:55 | Karma článku: 4.42 | Přečteno: 142 | Diskuse

Oto Jurnečka

Já jsem větší demokrat než vy pane, aneb už se perou

Po volbách se jedna část politické scény prohlásila jedinou demokratickou silou. V dojemném souladu s médii rozjeli příběh, kterak strany se kterými nekamarádí, nejsou demokratické.

18.11.2017 v 18:29 | Karma článku: 33.04 | Přečteno: 595 | Diskuse

Karel Ábelovský

Souboj mozků a názorů

... kandidatura na prezidenta, nic jiného není a ani by být neměla. Zaznívají zde však nestoudné názory, že prezidentští kandidáti mají prázdné programy, že na to nemají; velmi pravděpodobně jde jen o prázdné výkřiky z neznalosti

18.11.2017 v 17:17 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 309 | Diskuse
Počet článků 99 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2337

Zajímám se o dění ve společnosti a mnohé věci mně připadají absurdní a nehodné 21. století. Nemám rád lživé zpravodajství a komentáře, politickou korektnost a pokrytectví a rád otevřeně nazývám věci pravými jmény.

Pod svými blogy již nadále nebudu vůbec diskutovat, nebo jen zcela výjimečně, za což se některým lidem předem omlouvám. 

(Jo, a ještě jedna věc - trolly, hulváty, sprosťáky a pašeráky v diskusích pod mými blogy opravdu nechci. Ty budu mazat bez jakéhokoli upozornění!) Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.