Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Soudní dvůr EU žádný rozvrat nastaveného nefunkčního systému imigračních kvót nedopustí!

26. 07. 2017 19:30:50
Generální advokát Soudního dvora EU Yves Bot dnes navrhl zamítnout žaloby Slovenska a Maďarska proti mechanismu přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Radujme se! Evropské právo bude bez nejmenších pochybností naplněno!

Vše tedy je a bude v naprostém pořádku? Spravedlnost, právo, pravda i moc jsou na straně Bruselu a nám všem nezbývá, než se s tím smířit a podřídit se?

Myslím si, že ne!

Třeba takový někdejší komunistický prokurátor a předseda Nejvyššího soudu soudruh Josef Urválek (fanatický komunista a doslova „ztělesněný ďábel"), jakožto oddaný stoupenec totalitního režimu, svého času také soudil naprosto profesionálně a v souladu s tehdejším komunistickým „právem“. A mnozí mu přitom fanaticky tleskali a obdivovali ho. Ale dnes, s odstupem času, můžeme dost dobře vidět hloubku svinstva, nespravedlnosti a zločinnosti páchané pod hlavičkou komunistické totalitní státní moci, které se tehdy u nás takto dělo.

Mnozí možná namítnou, že tyto věci nelze vůbec srovnávat, že tehdy byla totalita a že „ve jménu lidu“ na politickou objednávku a na základě zcela pokřiveného práva tehdy docházelo až k justičním vraždám, což dnes absolutně nepřipadá v úvahu.

Pravda – nic tak otevřeně hrubého a odporného se dnes dozajista neděje. Jen pro odlišný názor již nikdo odsuzován a těžce trestán není. To už je za námi. Dnes máme demokracii a svobodu a neochvějně hájíme „posvátné principy“ humanity a pomoci a také jakési „společné Evropské hodnoty“ (mimochodem – jde o syndrom paní Columbové – všichni o nich mluví a ohání se jimi, ale které to jsou, to nikdo pořádně neví), ze kterých neustoupíme za žádnou cenu ani o píď!

Pan Yves Bot je nepochybně ryzím profesionálem na svém místě a Soudní dvůr EU většinou rozhoduje v souladu s názorem tohoto svého generálního advokáta. A ten je dle zdrojového článku následující (v závorce k tomu připojuji svůj komentář):

„Systém kvót účinně a přiměřeně přispívá k tomu, že Řecko a Itálie mohly efektivně čelit důsledkům migrační krize v roce 2015.“

(Naprostý nesmysl a lež. Každý může již téměř 2 roky vidět, že systém kvót je zcela nefunkční, nedemokratický a nesmyslný a že jej reálně naplnit vůbec nelze! Drtivá většina imigrantů "přidělených" a "přijatých" do jiných destinací, než je Německo, z nich stejně nakonec odešla. Jediné, čemu tento „systém“ přispívá, je nanejvýš prohloubení vnitřního rozkolu a nepochopení mezi zeměmi EU majícími v této věci zcela odlišné názory a zájmy.)

„Malá účinnost opatření je dána mimo jiné částečným či úplným nevykonáním napadeného rozhodnutí některými členskými státy Unie, včetně Slovenska a Maďarska. To je v rozporu s „principy solidarity a spravedlivého rozdělení zátěže”.“

(Naprostá lež a falešná argumentace nemající s realitou vůbec nic společného! Můžeme snad dávat vodě za vinu, že „neteče do kopce“? Můžeme imigrantům v rámci EU přikázat, kam smějí a kam nesmějí jít a pokud tak nečiní, trestat za to členské země EU? A k té údajné "principiální solidaritě a spravedlnosti" – pokud má loď na zádi díru, nabírá vodu a pro „velkou zátěž“ se začíná potápět, je řešením a „činem solidarity“ namísto ucpání díry a vylévání vody přes palubu tuto vodu povinně přenášet a vylévat i v jiných částech lodi (případně dělat další díry, aby mohla voda do ní přitékat ještě rychleji)?)

"Lisabonská smlouva dává (Evropské) radě moc přijmout dočasná opatření týkající se otázek azylu, když je „jasně zjištěna krizová situace“.“

(Ano, Lisabonská smlouva vědomě založila a umožnila celé toto nedemokratické svinstvo! Pravdu měli ti, kteří před ní varovali! A lhali ti, kteří tyto věci bagatelizovali, Lisabonskou smlouvu euroservilně prosazovali a tvářili se přitom jako kdovíjací velcí demokraté! To ovšem neznamená, že na základě Lisabonské smlouvy je možné a správné svévolně rozhodovat a nařizovat věci, které znamenají zásadní zásah do životů milionů obyvatel Evropy, a to proti jejich zájmům i vůli a jen a pouze na základě stanovení a názoru několika jedinců bez patřičného mandátu! A pokud jde o tu „jasně krizovou situaci“ – jak je v takovém případě možné, že už dávno nejsou postaveni před soud všichni ti, kteří ji zapříčinili?)

„Rozhodnutí o kvótách bylo jen dočasné (pozn. – má skončit v září letošního roku), a tudíž „nemělo za následek žádné porušení běžné legislativní procedury“.“

(V takovém případě je dnes takové rozhodnutí již zcela nesmyslné a překonané. A pokud jde o onu „běžnou legislativní proceduru“, jak je možné, že se v průběhu téměř 2 let, kdy již bylo dostatečně zřejmé a jasné, že tady jde o nenaplnitelné a nesmyslné rozhodnutí, nepřistoupilo k nějaké té „běžné a demokratické evropské legislativní proceduře“, která by tuto věc přivedla na správnou míru změnila a napravila? Že by žádná taková demokratická procedura v EU ve skutečnosti vůbec nebyla, nebo nebyl a není zájem cokoli měnit a naopak jediným zájmem je trvat na nesmyslu a trestat jeho neprovedení?!)

____________________________________________________________________

Je vidět, že poměry od dob soudruha Urválka se sice změnily, ale určité principy jsou stále stejné a stejně odporné.

Nemyslím si, že by nám ve 21. století ve svobodné a demokratické Evropě mělo stačit a měli bychom být "uspokojení" pouze tím, že o věcech můžeme do jisté míry svobodně a beztrestně psát a kritizovat různé nesmysly a nešvary, když na celkovém výsledku se reálně vůbec nic nemění a absurdní věci škodící nám všem jsou na denním pořádku. V takovém případě totiž jen stále přítomná totalita získala nové netušené možnosti a oblékla si navenek plášť údajné svobody a demokracie.

(A mimochodem - od onoho rozhodnutí o "dočasném opatření" v podobě kvót povinného přerozdělení původních pouze 120 tisíc imigrantů, o kterém je tento soud, do Evropy přišel další skoro 1 milion imigrantů .... a voda teče dál a dál.)

Autor: Luděk Mazurek | středa 26.7.2017 19:30 | karma článku: 40.29 | přečteno: 1501x

Další články blogera

Luděk Mazurek

Znásilnění 16leté dívky afghánskými běženci v Německu. U nás nepřipusťme za žádnou cenu!

Je opravdu tak těžké splnit ten nejzákladnější požadavek, jaký mohu občané mít vůči státu, ve kterém žijí a na který ve svých daních odvádějí své peníze, kterým je požadavek zabezpečení elementární bezpečnosti?!

17.9.2017 v 19:18 | Karma článku: 41.74 | Přečteno: 1852 | Diskuse

Luděk Mazurek

Eurokomunismus s ódou na radost 21. století!

Filozofie komunismu je obsažena v jeho základní myšlence: „Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb“. Současná nová Eurounijní filozofie Eurokomunismu 21. století z ní zjevně vychází a ještě navíc ji upřesňuje.

2.9.2017 v 19:28 | Karma článku: 31.95 | Přečteno: 637 | Diskuse

Luděk Mazurek

Papež František upřednostnil zájmy uprchlíků před bezpečím a životy domácích lidí!

Dnešní poselství Papeže Františka, ve kterém povyšuje zájmy uprchlíků nad národní bezpečnost a hájí údajné „právo“ kohokoli vstupovat do jakékoli země, která má mít povinnost se pak o něj postarat, je skutečně nevídané a šokující.

22.8.2017 v 21:06 | Karma článku: 42.75 | Přečteno: 2517 | Diskuse

Luděk Mazurek

Integrace po muslimsku!?

Tzv. „integrace“ muslimských imigrantů už v zemích EU spolkla miliardy a miliardy Euro. A výsledek? Jediné, co se spolehlivě podařilo do Evropy importovat a „integrovat“ je přetrvávající islámský vražedný terorismus a izolovanost.

18.8.2017 v 18:09 | Karma článku: 36.18 | Přečteno: 1320 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tomáš Gayer

Předvolební pohledy 11. - Je rozdíl mezi stranou a stravou?

Klíčová slova tohoto kresleného předvolebního blogu: nechati, trochu, nakrájeti, býti, to, aby, Vám, stravitelný....

17.10.2017 v 16:40 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 12 | Diskuse

Jakub Zeman

Brekot Sparťanů je rajskou hudbou pro ostatní fanoušky

Sparta se dostává do problémů. V létě postavila mužstvo za půl miliardy a teď stále jen ztrácí a ztrácí. Její fanoušci a trenér propadli pocitu ukřivděnosti a celá republika se baví.

17.10.2017 v 16:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 73 | Diskuse

Adam Mikulášek

Policista za znásilnění syna dostal jen pět a půl roku!

Zdravý rozum velí, že právě ti, kteří mají na zákon dohlížet, by měli dostávat vysoké exemplární tresty. Jednak mají větší možnosti své zločiny zakrýt, druhak z principu – více práv = větší odpovědnost.

17.10.2017 v 15:12 | Karma článku: 13.72 | Přečteno: 346 | Diskuse

Marek Trizuljak

Dejte volební právo divočákům a kancům zejména

Dnes ráno hnula mým srdcem převratná zpráva: Mohutná jednotka policejních ostřelovačů vybavených důmyslnými flintami a speciálním střelivem hrdinně skolila v lesích na Zlínsku JIŽ DVA (!!!) divočáky

17.10.2017 v 12:15 | Karma článku: 10.86 | Přečteno: 295 |

Petr Řeha

Jak zabít civilizaci

Džihád jde po krku celé naší civilizaci. Nenajdeme-li k její obraně vůli, zabíjíme ji. Tentokrát možná navždy. A jestli už je nám souzeno odejít z dějin jako tolik civilizací dřívějších, ať to alespoň není poslušně a bez škubání.

17.10.2017 v 10:10 | Karma článku: 19.98 | Přečteno: 405 | Diskuse
Počet článků 99 Celková karma 40.09 Průměrná čtenost 2335

Zajímám se o dění ve společnosti a mnohé věci mně připadají absurdní a nehodné 21. století. Nemám rád lživé zpravodajství a komentáře, politickou korektnost a pokrytectví a rád otevřeně nazývám věci pravými jmény.

Pod svými blogy již nadále nebudu vůbec diskutovat, nebo jen zcela výjimečně, za což se některým lidem předem omlouvám. 

(Jo, a ještě jedna věc - trolly, hulváty, sprosťáky a pašeráky v diskusích pod mými blogy opravdu nechci. Ty budu mazat bez jakéhokoli upozornění!) Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.