Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 3. prosince 2022 Svatoslav

Veřejná novinářská štvanice, kriminalizace a ostouzení lidí jako v komunismu 50. let!

28. 09. 2022 20:33:33
Právo demonstrovat a vyjadřovat veřejně své názory patří neoddělitelně k demokracii. Avšak kriminalizování a veřejné ostouzení demonstrujících lidí s otevřenou výzvou k jejich zavírání - to patří do fašismu a komunismu!

Dnes proběhla zcela pokojná demonstrace na Václavském náměstí desítek tisíců lidí nesouhlasících s vládou a jejím konáním. Lidí s českými vlajkami, trikolórami zpívajících naši národní hymnu. Lidí takto zde uplatňujících jejich nezadatelné demokratické právo.

Nutno říct, že s některými (mnohými) slovy, které zde zazněla, je možno souhlasit, s jinými ne. Nechci to tady vůbec jakkoli posuzovat, protože nikdy nelze souhlasit úplně se vším a názorová pluralita také do demokracie neoddělitelně patří. Chci tady psát o jiné věci.

Namísto informovanosti o této akci došlo ještě před jejím průběhem k něčemu zcela jinému. Veřejně v tisku předem označit všechny tisíce zde pokojně demonstrujících lidí za „kolaboranty a zrádce naší země“, či dokonce lidi „hlásící se k vraždění, loupení a znásilňování“, a to dokonce nejen všechny obecně, ale výslovně „každého z nich“ - to je skutečně něco nevídaného! A pokud je současně veřejně vyzýváno k tomu, aby všichni tito lidé byli policejně zavíráni, pak již jde o otevřený fašismus!

Stalo se tak v dnešním zveřejněném článku renomovaného serveru FORUM 24 napsaném jeho hlavní editorkou Johanou Hovorkovou, a to pod názvem „Kolaboranti a zrádci své země se chystají na Václavák. Je třeba je jasně pojmenovat“:

https://www.forum24.cz/kolaboranti-a-zradci-sve-zeme-se-chystaji-na-vaclavak-je-treba-je-jasne-pojmenovat/

V tomto článku je mimo jiné výslovně uvedeno (citace):

„Každý jeden člověk, který dnes přijde na Václavské náměstí, se hlásí k ruskému vraždění, k ruským krádežím, k ruskému znásilňování. K masovému vrahovi Vladimiru Putinovi. A pokud tohoto člověka a jeho válku bude veřejně adorovat, neměl by se zodpovídat jen svému svědomí, ale také policii, protože jde o podporu genocidy ukrajinského obyvatelstva, o podporu terorismu a o vzývání režimu stejně zločinného jako byl režim Adolfa Hitlera.

Takže až se budete na záběry z Václaváku dívat, dobře si každého z těch lidí zapamatujte. To jsou totiž ti, kteří by nás chtěli prodat nepřátelské zemi. Podobni těm, kteří psali zvací dopisy v roce 1968. A těm, kteří dělali „revoluci“ v únoru 1948.“

Z něčeho takového člověku až běhá mráz po zádech! Taková nestoudná lež, taková otevřená sprostá dehonestace, obžaloba a odsouzení v jednom!

Takto urážet a ostouzet každého člověka, který dnes byl na Václavském náměstí, označovat každého jednoho z nich doslova za "podporovatele terorismu, genocidy, vraždění, loupení a znásilňování, za kolaboranty a zrádce naší země a vyzývat Policii ČR k jejich zavírání", to považuji za naprosto neuvěřitelné svinstvo nepatřící vůbec do naší země hlásící se k demokracii!

A připodobnit tyto lidi k těm, kteří v roce 1968 „psali zvací dopisy“ s tím, že si „máme zapamatovávat jejich tváře“, to už je zcela mimo jakékoli přípustné meze!

Co se to s námi stalo a děje?!

Jak se mohlo stát, že 32 let po sametové revoluci si někdo vůbec může dovolit takovým skutečně fašistickým způsobem veřejně ostouzet, urážet a lživě nechutně napadat a kriminalizovat každého svobodného člověka, který v žádném případě neudělal a ani nezastává nic z toho, co je takto lživě podsouváno!

Jsme vůbec ještě stále v demokracii nebo jsme již znovu otevřeně a beztrestně veřejně zastrašováni a kriminalizováni jako v novodobém komunismu typu 50. let minulého století?!

Autor: Luděk Mazurek | středa 28.9.2022 20:33 | karma článku: 44.28 | přečteno: 2441x

Další články blogera

Luděk Mazurek

Ústava a Listina základních lidských práv a svobod je u nás pro vybrané lidi cárem papíru

Pokud by mně někdo před 30 lety řekl, že se k nám beztrestně vrátí bezpráví a praktiky komunismu 50. let minulého století a že pro vybrané nadřazené lidi se stane naše Ústava a Listina pouhým cárem papíru, tak bych tomu nevěřil.

5.4.2022 v 11:05 | Karma článku: 40.08 | Přečteno: 1664 | Diskuse

Luděk Mazurek

Kde byla BIS před 7 lety?!

Podle slov premiéra Babiše naše BIS odvedla vynikající práci, když dnes po 7 letech odhalila děsivou pravdu - výbuchy muničních skladů ve Vrběticích mají na svědomí ruští agenti a jde tedy o akt mezinárodního terorismu a války!

18.4.2021 v 9:23 | Karma článku: 39.55 | Přečteno: 1636 | Diskuse

Luděk Mazurek

Blokování účtů na veřejných serverech a cenzura.

Dne 16.12.2020 jsem na svém zdejším blogu napsal článek s názvem "Jsme znovu před rokem 1989? Kde je svoboda a demokracie, po které jsme tehdy volali?", ve kterém jsem popisoval současnou tvrdou cenzuru na Novinkách.cz.

17.1.2021 v 9:52 | Karma článku: 39.57 | Přečteno: 1382 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

Vysoký činitel OSN na straně teroru

Každý den přicházejí z Izraele, přesněji z Teritorií (Judea a Samaří, též Západní břeh) zprávy o protiizraelském teroru. Aktivity teroristů, jmenovitě Palestinského islámského džihádu, eskalují.

3.12.2022 v 21:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 26 | Diskuse

Filip Vracovský

Husákovy děti vzpomínají....

Jelikož socialismus v žaludku zaujal, dopsal jsem tedy pokračování. Snad někomu z vás zpříjemní víkend. Třeba se potkáme za chvilku v kuchyni...

3.12.2022 v 7:16 | Karma článku: 33.72 | Přečteno: 3332 | Diskuse

Michael Laitman

Umělé maso – rozumný krok pro lidstvo

V novinovém článku z minulého týdne, bylo uvedeno: „Je to vůbec poprvé, co Americký úřad pro potraviny a léčiva (FDA) povolil laboratorně vypěstovaný masný výrobek jako bezpečný pro lidskou spotřebu...

3.12.2022 v 4:53 | Karma článku: 6.96 | Přečteno: 188 | Diskuse

Helena Herynková

Zkroťte svůj tinnitus

Hučení, pískání či jiný šelest v uších. Tinnitus je nepříjemný problém, který může ovlivňovat kvalitu života. Nová, kupodivu poměrně útlá kniha však přináší naději.

2.12.2022 v 21:51 | Karma článku: 13.57 | Přečteno: 400 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K myšlence zrušit úřad prezidenta

Ctihodný kolega Tomáš Vodvářka publikoval inspirativní text nazvaný „Nastává čas zrušit úřad presidenta státu“. Je to téma, které mě zaměstnává od pádu komunismu, resp. v souvislosti se vznikem České republiky.

2.12.2022 v 21:00 | Karma článku: 10.58 | Přečteno: 296 | Diskuse
Počet článků 105 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2312

Zajímám se o dění ve společnosti a mnohé věci mně připadají absurdní a nehodné 21. století. Nemám rád lživé zpravodajství a komentáře, politickou korektnost a pokrytectví a rád otevřeně nazývám věci pravými jmény.

Píšu jen tehdy, pokud mě něco skutečně "nadzvedne".

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Ivan Trojan si s manželkou vypořádal majetek, bulvár spekuluje o rozvodu

Ivan Trojan (58) a Klára Pollertová-Trojanová (51) si v září podle veřejně dostupných dokumentů vypořádali společný...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Pavel Nedvěd se dostal do potyčky v domě partnerky, zasahovala policie

Bývalý reprezentační kapitán a donedávna místopředseda fotbalového Juventusu Turín Pavel Nedvěd se dostal do potyčky s...

Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...